Yarasalar çatıya yuva yaptı, aileyi korona korkusu sardı

Hakkari'de bir evin çatısına yarasalar yuva yaptı
Hakkari'de bir evin çatısına yarasalar yuva yaptı

Dünya koronavirüsle mücadeleye devam ederken, kaynağının yarasalar olduğunun ileri sürülmesi, Hakkari'de de bir ailenin endişeye kapılmasına neden oldu. Binanın en üst katında yaşayanlar, yarasalar nedeniyle koronavirüs endişesi yaşadıklarını bu nedenle eve girmeye korktuklarını söyledi.

Hakkari'de üç katlı binanın çatısına yuva yapan yarasalar koronavirüs paniğine neden oldu.

Biçer Mahallesi'nde üç katlı bir binanın en üst katında yaşayan 6 kişilik Saraçoğlu ailesi, bir haftadır yarasa korkusu yaşıyor. Yarasaların koronavirüs taşıyabileceği endişesi yaşayan aile, daha önce 1-2 tane olan yarasaların sayısının kısa zaman içerisinde 20'yi aştığını belirterek, aynı binanın alt katında oturan yakınlarında geceyi geçirmeye başladı.

Çatıdaki yarasalar nedeniyle aile paniğe kapıldı
Çatıdaki yarasalar nedeniyle aile paniğe kapıldı

"Korkudan eve giremiyoruz, yetkililerden yardım bekliyoruz"

Ev sahibi Şükrü Saraçoğlu, yarasaların evinin çatı ve kirişlerine yuva yaptığını söyledi. Yarasaların koronavirüs taşımasından endişe duyduklarını ve geceleri çatı bölümünde gelen yarasa sesler nedeniyle korku yaşamaya başladıklarını anlatan emekli memur Saraçoğlu, yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti.

Aile yetkililerden yardım istiyor
Aile yetkililerden yardım istiyor

Saraçoğlu, "Yaklaşık bir haftadır evimizin çatısına yuva yapmış yarasalar var. Yarasaların sayısı kısa zamanda 15'e 20'ye çıktı. Koronavirüs taşıyorlar diye korkuyoruz, evimize giremiyoruz. Yetkililerden yarasaların doğal ortamlarına götürmelerini istiyoruz" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >