Yaya geçidinde otomobil çarptı: Yayaya 235 lira ceza kesildi

Arşiv- Yaya geçidi
Arşiv- Yaya geçidi

Tekirdağ'da kırmızı ışık yanarken yaya geçidinden geçtiği sırada arabanın çarpması sonucu hafif yaralanan kişiye 235 lira para cezası verildi.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kırmızı ışıkta geçerken otomobilin çarptığı yayaya 235 lira ceza uygulandı.

Ceza verilen yaya kazada hafif yaralandı

Kazım Aydın'ın kullandığı otomobil, Atatürk Bulvarı'nda, yayalar için kırmızı ışık yandığı sırada, yolun karşısına geçmeye çalışan Cemile Alkan'a çarptı. Alkan, kazada hafif yaralandı.

Kırmızı ışıkta yaya geçidinden geçerken olay anından görüntü
Kırmızı ışıkta yaya geçidinden geçerken olay anından görüntü

Kayıtlar incelendiğinde kırmızı ışıkta geçtiği ortaya çıktı

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen trafik ekipleri, yaya geçidinden kırmızı ışıkta geçtiği belirlenen Alkan'a, 235 lira ceza yazdı.

Çin'in Guangdong eyaletinde şehir merkezindeki bir otoyola koyulan bariyerler kural tanımaz vatandaşlar tarafından devrildi. Yaya geçidinden geçmek yerine bariyerlerin üzerinden atlamayı tercih eden yayalar hemen hemen her gün bariyerleri devirmeyi başarıyor.
Video: Kamil Çapçı
Hırvatistan'ın Split şehrinde yaşanan olay büyük yankı uyandırdı. Yaya geçidine park eden araç, civarda yaşayan bir adam tarafından hiç hoş karşılanmıyor ve sinirli Hırvat, balyoz ile aracı pert ediyor.
Video: Ahmet Zarifoğlu

Trafik kelimesi her zaman kötü durumlar akla getirse de bazen 'insanlık ölmemiş' de dedirtebiliyor. Araç ön kameralarına yansıyan bu karelerde, yaya geçitlerinden güvenle geçen insanlar sürücülere teşekkür ediyor.
Video: Ahmet Zarifoğlu

İlginizi çekebilirHer gün kullandığımız bu düğmeler aslında çalışmıyor
İlginizi çekebilirTürklerin yaya geçidini çok yanlış anladığını kanıtlayan 10 şey