Yayınlandığı akşam tüm bardakları doldurtup,ekran başına geçirten dizi: Ekmek Teknesi

Her dizide göremeyeceğiniz karakterleri, sımsıcak hikayeleri ve içtenliğiyle; başlasa yine izlettirecek olan bir yapımdı...

Ekmek Teknesi deyince aklımıza gelen karakterleri ve hikayelerini sizler için derledik
Dizi; Nusret adında bir fırıncının ve çevresinde gelişen olayların hikayesini anlatırdı bizlere. 5 kızı olan Nusret, mahallelinin babası olarak kabul edilirdi. İnançlı, adaletli ve olgun bir kişiliğe sahip oluşu bu duruma etki ederdi.
Dizi; Nusret adında bir fırıncının ve çevresinde gelişen olayların hikayesini anlatırdı bizlere. 5 kızı olan Nusret, mahallelinin babası olarak kabul edilirdi. İnançlı, adaletli ve olgun bir kişiliğe sahip oluşu bu duruma etki ederdi.

                  
                  + Biz eksilttik Allah arttırsın, sofrayı da kuran kaldırsın
+ Lan Jale!

+ Tüm bardaklar dolsun! 

+ Kahve milletinin insanları
gibi cümleleri hayatımıza kazandıran bu dizi olmuştu. O dönem oyuncu olan herkesin, 1 bölüm dahi olsa oynamak isteyeceği bu dizi içerisinde çeşit çeşit hikayeler barındırırdı.
+ Biz eksilttik Allah arttırsın, sofrayı da kuran kaldırsın + Lan Jale! + Tüm bardaklar dolsun! + Kahve milletinin insanları gibi cümleleri hayatımıza kazandıran bu dizi olmuştu. O dönem oyuncu olan herkesin, 1 bölüm dahi olsa oynamak isteyeceği bu dizi içerisinde çeşit çeşit hikayeler barındırırdı.
Cengiz ve Kirli 

                  Hikayenin belli başlı tiplemeleri mevcuttu. Bunlardan ilki: Kirli ve Cengiz idi. Kirli; yıkanmayı sevmemesi, Cengiz ise işe yaramamazlığı ile ünlüydü. Kadir Çöpdemir ve Peker Açıkalın ikilisini tanıtıp sevdiren, bu rolleri olmuştu.
Cengiz ve Kirli Hikayenin belli başlı tiplemeleri mevcuttu. Bunlardan ilki: Kirli ve Cengiz idi. Kirli; yıkanmayı sevmemesi, Cengiz ise işe yaramamazlığı ile ünlüydü. Kadir Çöpdemir ve Peker Açıkalın ikilisini tanıtıp sevdiren, bu rolleri olmuştu.
Heredot Cevdet

                  
                  Tüm bardakları doldurma anı Heredot görüldüğü anda başlardı. Her akşam mahalleli kahvehanede toplanır, onun anlattığı hikayeleri dinlerdi. Hikaye bittiği anda ise, ana mesajı anlamak için Nusret ustaya gidilirdi.
Heredot Cevdet Tüm bardakları doldurma anı Heredot görüldüğü anda başlardı. Her akşam mahalleli kahvehanede toplanır, onun anlattığı hikayeleri dinlerdi. Hikaye bittiği anda ise, ana mesajı anlamak için Nusret ustaya gidilirdi.
Nusret Baba ve kızları

                  
                  Her birinin ayrı bir hikayesi olurdu. Kimi sevdasından, kimi hayalinden, kimi uçarılığından yaşardı ne yaşarsa. Yine de daima babalarının en sevdiği, annelerinin hep azarladığı küçük kızlarıydı onlar.
Nusret Baba ve kızları Her birinin ayrı bir hikayesi olurdu. Kimi sevdasından, kimi hayalinden, kimi uçarılığından yaşardı ne yaşarsa. Yine de daima babalarının en sevdiği, annelerinin hep azarladığı küçük kızlarıydı onlar.
Bonus
Bonus
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >