Yeğeni Trump'ı yerden yere vurdu: Suçlu, zalim ve hain

Mary Trump
Mary Trump

ABD Başkanı Donald Trump için ‘Dünyanın en tehlikeli insanı’ ifadelerini kullanan yeğeni Mary Trump, verdiği röportajda "Donald Trump suçlu, zalim ve haindir" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz aylarda amcası ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili kitap yazan ve Trump için ‘Dünyanın en tehlikeli insanı’ ifadelerini kullanan yeğen Mary Trump, verdiği röportajda "ABD halkı onu birdaha görmeyebilir. Ama biz görmeye devam edeceğiz. Bu durum çok kötü. Donald Trump suçlu, zalim ve haindir" ifadelerini kullanırken Başkan Trump’ın Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra hapse gireceğini iddia etti.

"Yargılanmazsa daha kötü biriyle karşılaşırız"

Psikolog ve yazar olan Mary Trump, amcasının yargılanması fikrini desteklerken, ülkenin siyasi olarak bölüneceği fikrine karşı geldi. Mary Trump, "Amerikan halkının bununla başa çıkabileceğini düşünüyorum. Herhangi bir kişi yargılanmayı hak ediyorsa o da Donald’dır. Donald yargılanmazsa ilerleyen yıllarda ondan daha kötü biriyle de karşılaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Donald Trump
Donald Trump

Aileden tepki gelmişti

Bunun üzerine, Trump’ın kardeşi Robert Trump’tan (72) geldi. Robert Trump, kitabın ‘aile anlaşmasını ihlal ettiği’ gerekçesiyle geçen hafta New York’ta mahkemeye başvurdu ve basılmasını engellemek istemişti.

New York’ta mahkeme, Donald Trump’ın yeğeni Mary Trump (55) tarafından kaleme alınan Too Much and Never Enough isimli kitap üzerindeki yayın yasağını kaldırma kararı almıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >