Yemen’de hava saldırısı: 14 ölü

Yemen
Yemen

Koalisyon güçlerinin Sana’ya düzenlediği hava saldırısında, aralarında çocukların da bulunduğu 14 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçlerinin Sana’ya düzenlediği hava saldırısında, aralarında çocukların da bulunduğu 14 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yemen’in başkenti Sana yakınlarına koalisyon güçleri tarafından yapılan saldırıda en az 14 kişinin hayatını kaybettiği sağlık görevlileri tarafından açıklandı. Faj Attan bölgesinin güneyine yapılan hava saldırısında iki binanın yıkıntıları altında insanların kaldığı bildirildi.

Yıkılan binaların birinin altında bir aileden 9 kişinin cesedinin çıkarılarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Yıkıntılar arasında yapılan arama kurtarma çalışmalarında canlı olup olmadığı için çalışmaların sürdüğü kaydedildi. Ölü sayısının artmasından korkulduğu da ifade edildi.


Görgü şahitleri bölgede askeri bir yapının bulunmadığını, yıkılan binalarda sivillerin ikamet ettiğini ve ölenlerin de sivil olduğunu söyledi.
Bu hafta başında Sana’nın kuzeyinde Arhab Oteli’ne yapılan hava saldırısında 41 kişinin hayatını kaybettiği de hatırlatıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >