Yemen'de saldırı: 7 kişi can verdi

Sivil nüfusun bulunduğu bölgenin hedef alınması uluslararası hukukun işlemediğini bir kez daha  gözler önüne serdi.
Sivil nüfusun bulunduğu bölgenin hedef alınması uluslararası hukukun işlemediğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Çocukları Kurtarın Vakfı, sabah saatlerinde düzenlenen saldırıda
4'ü çocuk 7 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı

Yemen'in kuzeybatısında kırsal kesimde bir hastaneye düzenlenen hava saldırısında 4'ü çocuk 7 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Çocukları Kurtarın Vakfı (Save the Children), Associated Press ajansına gönderdiği açıklamada, dün düzenlenen hava saldırısında Saada kentine 100 kilometre uzaklıktaki Kitaf hastanesinin girişine yakın benzin istasyonuna füze isabet ettiği belirtildi.

Kitaf hastanesine destek veren vakıf, sabah saatlerinde düzenlenen saldırıda 4'ü çocuk 7 kişinin yaşamını yitirdiğini, 8 kişinin yaralandığını açıkladı.

Hastaneye yapılan saldırıda çocuklar ve sivil personel yaşamını yitirdi.
Hastaneye yapılan saldırıda çocuklar ve sivil personel yaşamını yitirdi.

Vakfın yöneticisi Helle Thorning-Schmidt, "Bu zalim saldırı karşısında dehşete düştük. Yoğun sivil nüfusunun bulunduğu bölgede bir hastaneye ayrım gözetmeksizin yapılmış görünen saldırıda, masum çocuklar ve sağlık çalışanları hayatını kaybetti. Bu tür saldırılar, uluslararası hukukun çiğnenmesidir." ifadesini kullandı.

Thorning-Schmidt, Yemen'de çatışan taraflara silah satışının derhal askıya alınması ve çatışmanın sona erdirilmesi için diplomatik baskının artırılması çağrısında bulunarak "Çocukların hedef olduğu bu savaşı sona erdirmeliyiz." ifadesine yer verdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >