Resmi Gazete duyurdu: Toplu taşıma onlara ücretsiz oldu

AFAD personelleri toplu taşımadan ücretsiz yaralanabilecek
AFAD personelleri toplu taşımadan ücretsiz yaralanabilecek

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre AFAD taşra teşkilatında istihdam edilen personellerin toplu taşımadan ücretsiz yaralanabilecekleri duyuruldu. AFAD personelleri 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme kapsamında 31/12/2023 tarihine kadar toplu taşımadan ücretsiz yararlanabilecekler. AFAD personelleri için alınan ücretiz toplu taşıma kararının detayları haberimizde...

AFAD'ın taşra teşkilatlarındaki çalışanlar Toplu Ulaşım araçlarını ücretsiz kullanmaya başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karar bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

AFAD için ücretsiz toplu taşıma kararı

2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme kapsamında, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın taşra teşkilatında istihdam edilen, arama kurtarma hizmetlerinde gören alan resmi üniformalı, arama ve kurtarma teknisyeni, afet ve acil durum arama ve kurtarma birlik personeli ile il afet ve acil durum arama ve kurtarma ekibi personeli, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 31/12/2023 tarihine kadar ücretsiz yararlanabilecekler.

İşte o karar:

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >