Yeni normalde ilk hafta sonu: İstanbullular Adalar'a akın etti

Adalar'da hafta sonu yoğun geçiyor
Adalar'da hafta sonu yoğun geçiyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında giriş-çıkışlara kapanan adalar normalleşme süreciyle tekrar açıldı. Adalar'da ilk hafta sonu yoğun geçiyor. Güzel havayı değerlendirmek isteyen İstanbullular Adalar'a akın etti.

Koronavirüs salgını kapsamında 26 Nisan'dan 1 Haziran'a kadar giriş-çıkış yasağını bulunduğu Adalar'da ilk hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Hafta sonunu Adalar'da değerlendirmek isteyenler iskelelerin yolunu tuttu.

"Tam ada havası var"

Büyükada'ya gelenlerin maske taktığı görüldü. Uzun zaman sonra Büyükada'ya gittiği için heyecanlı olan Dimar Şahin, "Çok heyecanlıyım. Yaklaşık 3 aydır Adalar'a gidemiyoruz. Havada temiz bugün. Güneşli bir hava var. Tam ada havası var. Adalar'da bir tur atıp geleceğim. Uzun zaman oldu. Özledik. Faytonlar için değil ben sadece şöyle bir deniz kenarında tur atıp geri döneceğim" dedi.

Adalar'a giden diğer bir kişi ise, "Virüsten dolayı bayağı evde kaldık. 3 ay sonunda temiz bir hava almaya gideceğiz. İyi olacak inşallah. Adalar'da biraz gezip, temiz hava alıp geleceğiz. Biz her sene gidiyoruz. Şimdi bakalım ilk gidişimiz bu sene. Biraz temiz hava alıp geleceğiz" diye konuştu.

Ne olmuştu?

  • Koronavirüs tedbirleri kapsamında 26 Nisan 2020 Pazar günü saat 24.00 ile 31 Mayıs 2020 Pazar günü saat 24.00 arasında, belirlenen istisnalar dışında adalara giriş ve çıkışlar durdurulmuştu. 1 Haziran tarihinde başlayan normalleşme süreci kapsamında Adalar'a giriş ve çıkışlar tekrar başlamıştı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >