Yerli animasyon filmi Tay, üst üste dördüncü kez gişe lideri oldu

Arşiv
Arşiv

66 bin 526 seyirciyle vizyondaki dördüncü hafta sonunda yerli animasyon Tay, Box Office Türkiye'nin zirvesinde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Son üç hafta sonunun gişe lideri Tay, 66 bin 526 seyirciyle üst üste dördüncü hafta sonunda da Box Office Türkiye'nin zirvesinde yer almayı başardı. Film, şimdiye kadar toplamda 400 bin seyirci baremini aştı.

  • Tay'ın konusu ne?
  • Filmde, annesini arayan minik tay Riyah ve peşindeki hırsızlardan kaçarken karşılaştığı deve Jabal ile Medine'ye doğru çıktığı yolculuk anlatılıyor. Filmde, Riyah'ın yol arkadaşıyla mücadelesi, İslam tarihinin dönüm noktası olan Hazreti Muhammed'in çileli yolculuğu 'Hicret' üzerinden anlatılıyor.
  • Çocuklara hem peygamber sevgisinin aşılanması hem de umut vadetmesi hedefleniyor.

Vizyondaki ikinci hafta sonunda 43 bin 939 seyirci tarafından izlenen Kim Bu Aile?, ikinci sıradaki yerini korurken, haftanın yeni filmlerinden Sevmedim Deme 43 bin 874 seyirciyle listeye üçüncü sıradan giriş yaptı. Haftanın bir diğer yeni filmi Cadılar Bayramı Sona Eriyor (Halloween Ends), 19 bin 716 seyirciyle açılışını dördüncü sırada gerçekleştirirken, Efsane Takım: Bilim Kahramanları 17 bin 901 seyirciyle listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >