20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Yerli Otomobil TOGG için Fransız Renault'tan transfer

Talin Yıldız
Talin Yıldız

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), otomotiv sektörünün tecrübeli isimlerinden Talin Yıldız'ı CMO (Pazarlamadan Sorumlu Üst Düzey Yönetici) olarak ekibine dahil etti.

Türkiye ve Avrupa'daki pazarlama faaliyetlerinde aldığı önemli sorumluluklarla bilinen Talin Yıldız, 1 Nisan itibarıyla TOGG'un Pazarlamadan Sorumlu Üst Düzey Yönetici'si (CMO) oldu.

Ürün yönetimi, ürün planlama, fiyatlama, pazarlama, satış, marka yönetimi ve iletişimi gibi alanlardan da sorumlu olacak olan Talin Yıldız, müşteri ilişkileri yönetimi, pazar araştırmaları ve analizi ile müşteri bilgi yönetiminin de başında olacak.

Talin Yıldız kimdir?

Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi'nde tamamlayan Talin Yıldız, yüksek lisans eğitimini ise Paris'te bulunan Sorbonne Üniversitesi'nde gerçekleştirmiştir. Son olarak Paris'te Renault Global Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Yıldız; müşteri ihtiyaçlarını anlama ve analiz etmeye yönelik kullandığı yapay zeka ve iş zekası araçlarıyla gerçekleştirdiği başarılarla yurt içi ve yurt dışında adından söz ettirmiştir.

İLGİLİ HABERLER