Yerli otomobilde bir önemli adım daha: Yatırım Teşvik Belgesi alındı

TOGG
TOGG

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobil için bir önemli adım daha attı. TOGG'dan yapılan açıklamada, "ÇED olumlu raporunun ardından faaliyetlerimizi daha da hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ni de aldık. Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak üzere çıktığımız 'Yeniliğe Yolculuk' hız kesmeden devam ediyor" denildi.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubunun (TOGG) Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamada, ÇED Olumlu Raporunun ardından faaliyetleri daha da hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ninin de alındığı belirtildi.

Paylaşımda, "Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak üzere çıktığımız #YeniLigeYolculuk hız kesmeden devam ediyor. Ülkemize hayırlı olsun." ifadeleri kullanıldı.

2022'de üretim başlayacak

  • Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun, 2022 yılında üretimine başlayacağı yerli otomobil, Gebze'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle aralık ayında tanıtılmıştı.
  • Tanıtımın ardından, Türkiye'nin yüzde yüz elektrikli yerli otomobili, tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni toplamıştı.
  • İlk etapta SUV ve sedan olarak, 200 ve 400 beygir gücünde üretilecek olan otomobil, diğer elektrikli araçlara göre çok daha hızlı şarj edilecek. 30 dakikanın altında bir sürede, yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Akıllı teknolojisiyle de kullanıcıların hayatına birebir dokunacak.
  • 500 kilometre menzili olacak, 30 dakikada şarj edilebilecek, 15 yılda 5 model üretilecek, 2022’de yollara düşecek.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >