Yılın en iyi hekimi koronavirüsten hayatını kaybetti

Yılın en iyi hekimi seçilen Yavuz Durmuş
Yılın en iyi hekimi seçilen Yavuz Durmuş

Bursa'da bir hastanede görevli doktor Yavuz Durmuş, koronavirüse yenik düştü. 50 gün boyunca virüsle mücadele eden doktorun geçen sene yılın en iyi hekimi seçildiği ve ödülünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan aldığı ortaya çıktı.

Geçen sene 14 Mart Tıp Bayramı'nda yılın en iyi hekimi seçilen Doktor Yavuz Durmuş koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Radyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş yakalandığı koronavirüs sebebiyle 50 gündür aynı hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu.

Durmuş, 30 gündür de yapay akciğer cihazına bağlı olarak yaşıyordu. Ancak mesai arkadaşlarının tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.

Evli ve 2 çocuk babası Yavuz Durmuş'un cenazesi için hastanede tören yapılacağı öğrenildi. Yavuz'un aynı hastanedeki mesai arkadaşları kendi kurmuş olduğu Girişimsel Radyoloji Ünitesi ve İnme Merkezine isminin verilerek anısının yaşatılmasını istedi.

Yılın en iyi hekimi seçilmişti

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Radyoloji Uzmanı Yavuz Durmuş'un geçtiğimiz yıl 14 Mart Tıp Bayramı'nda yılın en iyi hekimi seçilmişti. Durmuş, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Girişimsel Radyoloji ve İnme Merkezi kurulmasında büyük rol oynamış gösterdiği üstün başarı sayesinde yılın hekimi seçilmişti.

Durmuş'a teşekkür belgesini de törende Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vermişti.

  • Yavuz Durmuş kimdir?
  • 1995 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Yavuz Durmuş aynı yıl dil eğitimi için Amerika'ya gitti. 1997 yılında Lüleburgaz SSK Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak göreve başladı.
  • 2005 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde Radyoloji asistanı olarak görev yaptı. 2011 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göreve başladı ve girişimsel radyoloji alanında hizmet verdi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >