Yoğun bakımda tedavi gören Mehmet Ali Erbil'den sevindiren haber

Mehmet Ali Erbil

Evinin banyosunda düşerek kaburgaları kırılan ve 1 aydır yoğun bakımda tedavi gören ünlü oyuncu Mehmet Ali Erbil için sevindiren haber, doktor kız kardeşi Yeşim Erbil'den geldi. Erbil, abisini yavaş yavaş solunum cihazından ayırmaya başladıklarını belirtti.

Evinin banyosunda düşerek kaburgalarını kıran ve kaçış sendromu hastalığının nüksetmesi sebebiyle uzun zamandır yoğun bakımda tedavi gören oyuncu Mehmet Ali Erbil'den haber var.

Erbil'in hem doktoru hem de kız kardeşi olan Prof. Dr. Yeşim Erbil, abisi hakkında bir açıklamada bulundu. Erbil, Instagram hesabı üzerinden şu açıklamada bulundu:

Mehmet Ali Erbil

'Şu an pek çok hastanenin yoğun bakımlarının kapısında hastalarını bekleyenler vardır. Her gün güzel bir haber duymak umudu ile beklenir. Böyle haberleri veren tarafta oldum yıllarca sonra doğal olarak anne ve babamın haberini almayı bekledim. Hastalık her zaman yaş sırası ile olmuyor. Akla gelmeyecek bir ev kazası ile de olabiliyor böyle.

Mehmet Ali Erbil
Mehmet Ali Erbil

Benim ilk yeğenim Sezin, ilk günden beri nöbette hastanede. Sanki babasının nefesi ile yaşıyor gibi. Sizler hep soruyorsunuz dua ediyorsunuz. Abim yıllarca evlerimizin içinde oldu ve çok sevildi. İnşallah bu sevgi selini anlatacağız ona.

Son durumla ilgili bilgileri de sizlere aktarayım. Solunum cihazına bağlı ancak yavaş yavaş ayırabilme egzersizleri yapılıyor. Ne zaman tam olarak ayrılır bilmiyoruz. Bizi duyuyor anlıyor. Yanında olduğumuzu hissettirmek için yanına kısa süreli giriyoruz.

Mehmet Ali Erbil ve Sezin Erbil

Sezin zaten yarı doktor oldu hep başında. Yoğun bakım ekibi canla başla tedaviyi yapıyor. Böbrek kalp ile ilgili çok şükür sorun yok. Sabırla bekleyeceğiz. Abime ve tüm hastalara hayırlı şifalar diliyorum. Haydi abicim. Çok bekleyen var seni. Allah evlatlarına ve bize bağışlasın seni.'

Prof. Dr. Yeşim Erbil ve Mehmet Ali Erbil

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >