Yoğun kar yağışı için tarih verildi: İstanbul Sibirya gibi olacak

Arşiv
Arşiv

İstanbul'da 24 Ocak gecesi etkili olan kar yağışı, neredeyse tüm kentte yaşamı durdurdu. Kentte 14 Şubat'ta yoğun kar yağışı bekleniyor. Uzmanlar, Şubat ortasında Türkiye'nin küçük Sibirya olabileceği endişesini dile getiriyor.

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı kentte yaşamı felç etmişti. Binlerce araç yolda kalırken, evlerine gidemeyen vatandaşlar ise Valilik tarafından otellere yerleştirildi.

Sosyal medyada hava tahminleriyle bilinen Hava Forum tarafından yapılan bir paylaşımda, Türkiye'yi ve İstanbul'u etkisi altına alacak ikinci yoğun kar yağışı için 14 Şubat işaret edildi.

"Sibirya'ya dönecek"

Önceki yağışlar için "İzlanda soğuğu" ifadesini kullanan hava tahmin kaynakları, önümüzdeki yağış için ise "Sibirya yağışları" tabirini kullanıyor.

Vatandaşların en büyük korkusu ise İstanbul'da yeniden aynı manzaraların yaşanmaması. Kar yağışının hayatı felç etmemesi gerektiğini belirten vatandaşlar, yetkililerden önlem almasını talep ediyor.

Sosyal medyada hava tahminleriyle bilinen Hava Forum tarafından yapılan bir paylaşımda, Türkiye'yi ve İstanbul'u etkisi altına alacak ikinci yoğun kar yağışı için 14 Şubat işaret edildi.,


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >