Yolcular 'yetersiz bakiye' sesini duymaktansa sağanak yağmurda ıslanmayı tercih ediyor

Arşiv
Arşiv

Toplu taşıma kullanımına yönelik gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları dikkat çekti. MasterCard’ın yaptığı araştırmaya göre yolcular yetersiz bakiye sinyal sesini duymak yerine güneşin altında yürüyerek gitmeyi ya da sağanak yağmurda ıslanmayı tercih ediyor.

NTV'de yer alan habere göre MasterCard, toplu taşıma kullanan kişilerin deneyimleri hakkında bilgi edinmek ve toplu taşımada banka kartı veya kredi kartı kullanımına ilişkin görüşleri tespit edebilmek için araştırma gerçekleştirdi.

Araştırmada çarpıcı sonuçlar elde edildi. Araştırmanın en ilginç sonuçlarından biri 'yetersiz bakiye' sesinin toplu taşıma kullananlarda yarattığı endişe.

Sinyali duymaktansa sağanak yağmurda ıslanmayı tercih ediyorlar

Araca bindikten sonra bakiyenin yetersiz olduğunu anlayan her 10 kişiden 6'sı tanımadıkları birinden kartını istemeyi rahatsız edici buluyor ve bunu yapmaya çekiniyor. Öyle ki, kullanıcıların büyük bir kısmı bu sinyali duymaktansa güneşin altında yürüyerek gitmeyi ya da sağanak yağmurda ıslanmayı tercih ediyor.

Yolcular sıra beklemekten hoşnut değil

Her 4 kişiden biri toplu taşımayı günde en az 1 saat kullanıyor ve ortalama 2 kez araç değiştiriyor. Sonuçlara göre toplu taşıma kartına para yüklemenin bedeli 3,5 dakika. Yolcular kart dolum istasyonlarının azlığından, kartı doldururken aracı kaçırmaktan, dolum noktasında sıra beklemekten mutlu değiller ve daha kolay bir sistem istiyorlar.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >