Yolun sonu: TRT dizisi erken final yapıyor

Kıbrıs Zafere Doğru dizsi final yapıyor
Kıbrıs Zafere Doğru dizsi final yapıyor

TRT ekranlarında yer alan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi final yapacaklarını açıkladı. İsim değişikliği yapılan dizi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti basını tarafından sık sık eleştirilere maruz kaldıklarını belirtti. Bu gelişmelerin ardından dizi için yolun sonu göründü.

TRT bu sezon Dünya Hali dizisine erken final yapmış ve diziyi 20. bölümde bitirmek zorunda kalmıştı.

Final tarihi erkene alındı

Beklentileri karşılaşamayan Neden Film'in yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda daha önce "Tutunamayanlar" dizisinin yönetmenliğini yapan Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu'nun oturduğu Dünya Hali, düşük reytingler nedeniyle 20. bölümde sonlandırılmıştı.

Dünya Hali'yle birlikte bir dizi için daha final kararı alınmış ancak finalin sezon sonunda olacağı belirtilmişti. Ancak dizi sezon sonunu bekleyemedi. Reytinglerin iyice düşmesinin ardından dizinin konusu hızlandırılarak final tarihi erkene çekildi.

Sezon sonunu bekleyemedi

TRT 1'in iddialı dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs adıyla başlayıp Kıbrıs Zafere Doğru adıyla devam ettiği yolculukta sona geldi.

Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun başrollerini paylaştığı dizinin final tarihi 17. bölümü yayınlanmadan önce kararlaştırılmıştı. Sezon sonunu tamamlaması beklenen dizi için yapılan planlama sonrası 31. bölümde final kararı alınmıştı.

Ancak dizi sezon sonunu bekleyemedi. Osman Taşcı ve Barış Erçetin’in yönettiği diziyi Emre Özdür ve Başar Başaran kaleme almıştı. Sık sık eleştirilere uğrayan dizide tarihi olayların çarpıtıldığı belirtilmiş, özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti basınında diziye tepki gösterilmişti.

Cuma günü dizinin finali yapılacak

Bu gelişmelerin ardında dizinin finali erkene alındı.

Alınan kararla Kıbrıs Zafere Doğru dizisi 24. bölümüyle bu hafta Cuma günü final yapacak.

Böylece dizi planlanandan 7 bölüm önce sonlandırılmış olacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >