Yunanistan yine provakosyon peşinde: Bodrum'u arkasına alıp poz verdi

Yunan komutanın pozu
Yunan komutanın pozu

Yunanistan, Türkiye'ye yönelik tahrik içeren adımlarına devam ediyor. Yunan Genelkurmay Başkanı'nın son hareketi de büyük tepki çekti. Yunan Genelkurmay Başkanı Floros, Atina'nın uluslararası hukuka aykırı olarak yerleşerek işgal ettiği Keçi Adası'na giderek Yunan bayrağı ile Bodrum'a karşı poz verdi.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise "Tetikte ve hazırlıklıyız" diyen Floros'un provokasyonuna Türk tarafından tepki yağdı.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, dün uluslararası anlaşmalara göre Türk karasularında yer alan Keçi Adası'na giderek Türkiye'ye meydan okudu. Floros, yerleşim bulunması ve asker yerleştirilmesi yasak olan adadaki Yunan birliklerini denetledi.

Bodrum'u arkasına alıp poz verdi

Yunan Genelkurmay Başkanı Keçi Adası'nda Bodrum'u arkasına alarak da poz verdi. Floros, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise "Tetikte ve hazırlıklıyız" ifadesini kullandı.

  • Bodrum Akyarlar kıyılarına yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan ada, 2004 yılından beri Yunan işgali altında. Yunanistan silahsız olması gereken adada topçu birliği bile bulunduruyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >