Yürek yakan feryat: Ben sizi düğününe davet edecektim

Pilot adayı Merve Altun'un cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.
Pilot adayı Merve Altun'un cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

Aydın'da, eğitim uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden pilot adayı Merve Altun'un cenazesi, memleketi Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde toprağa verildi. Baba Sefer Altun, "Mervem'in güzel arkadaşları hoş geldiniz. Ben sizleri onun düğününe davet edecektim." diyerek gözyaşı döktü.

Aydın'da eğitim uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden pilot adayı Merve Altun'un cenazesi, memleketi Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde defnedildi.

"Güzel kızım senin düğününü yapacaktık"

Konya'nın Akşehir ilçesindeki devlet hastanesi morgundan alınan Merve Altun'un naaşı, Sultandağı'na bağlı Yakasenek köyündeki babaevine getirildi.

Baba Sefer Altun, kızının tabutunu görünce, "Sen benim aşkımdın, bir tanemdin. Güzel kızım senin düğününü yapacaktık." diye gözyaşı döktü.

Pilot adayı Merve Altun'un tabutuna Türk bayrağı sarıldı.
Pilot adayı Merve Altun'un tabutuna Türk bayrağı sarıldı.
  • Baba Altun'u pilot oğlu Bülent Altun teselli etmeye çalıştı.

"Ben sizleri onun düğününe davet edecektim"

Altun'un cenazesi daha sonra köy meydanına getirildi. Burada tabut üzerine Bülent Altun, pilot şapkası ve brövelerini koydu.

Merve Altun'un sevenleri gözyaşı döktü.
Merve Altun'un sevenleri gözyaşı döktü.

Tabutun yanına gelen baba Sefer Altun, "Üç, dört gündür ben senin sesini duyamıyorum. Mervem'in güzel arkadaşları hoş geldiniz. Ben sizleri onun düğününe davet edecektim. Bu muydu düğünümüz? Vay benim güzel tatlı kızım, vay iyilik meleğim. Bu da mı gelecekti başımıza?" diye ağladı.

  • Abla Nilüfer Altun da kardeşinin tabutunu öperek gözyaşı döktü.

Baba Sefer Altun'u yakınları teselli etti.
Baba Sefer Altun'u yakınları teselli etti.

Toprağa verildi

Merve Altun'un cenazesi, meydanda kılınan cenaze namazının ardından okul arkadaşları tarafından omuzlara alınarak mezarlığa götürüldü. Altun'un cenazesi, köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Törene, Merve Altun'un ailesi yakınlarının yanı sıra Aydın Uçuş Okulu öğretmen ve öğrencileri, Sultandağı Kaymakam Vekili Önder Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >