Yüzlerce geyik öldüren avcıya sıra dışı ceza: Her ay Bambi filmini izleyecek

Arşiv
Arşiv

ABD'nin Missouri eyaletinde başları için yüzlerce geyiği öldürmek suçundan bir yıl hapis cezasına çarptırılan bir şahıs, hapis cezası süresince her ay Disney klasiği Bambi filmini izlemek zorunda kalacak.

ABD'nin Missouri eyaletinde geyiklerin başlarını kestikten sonra cesetlerini ormanda bıraktığı öne sürülen David Berry Jr, babası ve kardeşiyle birlikte Ağustos'ta gözaltına alınmıştı.

  • Eyalet tarihinin en büyük yasa dışı av davasında hakim karşısına çıkan Berry, ilki 23 Aralık'ta olmak üzere, ayda en az bir kez, annesi avcılar tarafından öldürülen Bambi adlı yavru karacanın öyküsünün anlattığı 1942 yapımı filmi izleyecek.

Berry'nin kaç geyik öldürdüğü bilinmiyor; ancak doğa koruma yetkilileri, bir ay süren soruşturma sonunda Berry'nin "birkaç yüz" geyik öldürmüş olabileceğini söylediler. Duruşmada Berry ve babası ömür boyu avdan men edildi.

David Berry Jr yasa dışı avlanma suçundan hüküm giyerek bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bambi 1942 yapımı film

Bambi, Walt Disney tarafından üretilen ve Avusturyalı yazar Felix Salten'in Bambi, A Life in the Woods kitabından uyarlanan 1942 yapımı Amerikan animasyon filmidir. Film 13 Ağustos 1942 yılında RKO Radio Pictures tarafından dağıtılmıştır ve Walt Disney Animasyon Klasiklerinin beşinci filmidir.

Haziran 2008'de, Amerikan Film Enstitüsü yaratıcı topluluktan 1,500'ü aşkın kişinin oylamasından sonra bir "10 top 10"—her on "klasik" Amerikan film türünde en iyi on film—listesi sunmuştur. Bambi animasyonda üçüncü sırayı almıştır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >