Zamlı aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz

Market alışverişi
Market alışverişi

Tüketici Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, ' Eğer indirimler başlayacaksa ki birçok kalemlerde görülebilir bu vatandaş, alışveriş fişini ibraz ederek pahalıya aldığı ürünleri iade edebilir' dedi.

Tüketici Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu 'Fiyatlar daha da artacak' beklentisiyle vatandaşın evine gıda ürünü aldığını belirterek, “Bu ürünlerin bir çoğu pahalı fiyatlardan alındı. Kanunen 14 gün iade etme hakkı var. Eğer indirimler başlayacaksa ki birçok kalemlerde görülebilir bu vatandaş, alışveriş fişini ibraz ederek pahalıya aldığı ürünleri iade edebilir. E-ticarette şartsız iade hakkı var. Fiziki yapılan gıda alışverişlerinde ise, ürün ambalajından çıkmadıysa marketler iade alabilir. Böylece vatandaş, o ürün ucuzlayınca daha uyguna tekrar alabilir” diye konuştu.

Tüketici
Tüketici

  • Ne olmuştu?
  • TESK Başkanı Bendevi Palandöken de daha önce yaptığı açıklamada, zamlarda dövizin 'bahane' edildiğini belirterek, “Vatandaşın tek beklentisi marketlerdeki indirim iken, peçeteden suya, zeytinden peynire hemen hemen tüm ürünlere tekrar yüzde 15-25 arasında yeni zam yapılıyor” uyarısında bulunmuştu.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >