Zanlılar tutuklandı: Ayşenur'un annesi ve dayısı adliyeye sevk edildi

Ayşenur'un annesi ve dayısı adliyeye sevk edildi
Ayşenur'un annesi ve dayısı adliyeye sevk edildi

Burdur'da meydana gelen olayda üç yaşındaki Ayşenur hayatını kaybetti. Olayla ilgili incelemelerde bulunan yetkililer Ayşenur'un annesini ve dayısını tutukladılar. Yapılan incelemelerde Ayşenur'un babasının, anneannesinin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık olduğu nüfus kayıtlarında belirtildiği anlaşıldı.

Üç yaşındaki Ayşenur'un cansız bedeni evinde bulunmuştu. Olaya ilişin ifadeleri alınan tanıklardan annesi Kader Karadeniz ile dayısı Hızır Ç. adliyeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan iki zanlı tutuklandı.

Öte yandan, nüfus kayıtlarına göre Ayşenur'un babasının, anneannesinin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık olduğu öğrenildi.

Bu nedenle Kader Karadeniz'den, Erdoğan Kazık'tan ve çocuğun biyolojik babası olduğunu öne süren Erdi Karakiraz'dan DNA örnekleri istendi.

Cemil Mahallesi'ndeki müstakil evde dün Ayşenur Kazık'ın ölü bulunmasına ilişkin annesi Kader Karadeniz ile dayısı Hızır Ç. gözaltına alınmıştı.

Dayı Hızır Ç, emniyetteki ifadesinde, Ayşenur’un gece ses çıkartarak gürültü oluşturduğunu, bu nedenle susması için tekme attığını ancak tekmenin çocuğun neresine geldiğini bilmediğini söylemişti. Anne Kader Karadeniz, ise bu durumu görmediğini belirtmişti.

Koruma altına alındı

Ayşenur'un Konya'nın Akşehir ilçesinden gelen babaannesi Kader Tuğla yaptığı açıklamada, oğlu Erdi Karakiraz'ın, Kader Karadeniz ile dini nikahla evlendiğini ve 2 çocuklarının dünyaya geldiğini belirtti.

Kader Karadeniz'in ailesinin çocuklara şiddet uyguladığını iddia eden Tuğla, "Çocukları ayağından bağlıyorlardı, banyoya, bodruma kilitliyorlardı. Diğer torunumu bize versinler. Oğlumun tutunacağı bir dalı o var. Geride kalan çocuğuyla avunsun" dedi.

Karadeniz'in 4 yaşındaki erkek çocuğu da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alındı.

Olay nasıl gelişti?

Olay, Cemil Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiler göre, sabah Ayşenur Kazık’ın yanına giderek uyandırmak isteyen anne Kader K., herhangi bir tepki alamadı. Tüm uğraşlarına rağmen çocuğundan karşılık alamayan anne Kader K., 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri Ayşenur’un yaşamını yitirdiğini belirledi.

Ayşenur'un cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesine kaldırıldı. 3 yaşındaki Ayşenur’un şüpheli ölümünün ardından Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine anne Kader K., ve dayı Hızır Tunç Ç. gözaltına alındı. Anneanne Yüksel K. ise tanık olarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >