Zehir tacirleri öğrencileri 'sivilce' yöntemiyle kandırıyor

Temiz Toplum Derneği
Temiz Toplum Derneği

Temiz Toplum Derneği Başkanından tüm ailelere önemli uyarı: 'Benim çocuğum yapmaz demeyin zehir tacirleri farklı yöntemlerle çocuklarınıza ulaşmaya çalışıyor.'

Okulların açılmasına sayılı günler kala aileleri uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığı konusunda uyaran Temiz Toplum Derneği (TTD) Genel Sekreteri Ferhat İlhan “Aileler benim çocuğum yapmaz diyerek kontrolü elden bırakmamalı” ifadelerini kullandı.

Devletin aldığı önlemlerin önemli olduğunu ancak ailelere de büyük sorumluluklar düştüğünü bildiren Ferhat İlhan, “Zehir tacirleri gençlerimizin her türlü zaafından faydalanacak stratejiler geliştirmişler. Örneğin sivilce problemi olan bir evladımıza sivilcelerini geçireceği vaadiyle bile bu zehirleri verebiliyorlar. Aileler çocuklarının davranışlarını onlara hissettirmeden ve baskı kurmadan kontrol etmeliler”diye konuştu.

Tıpkı uyuşturucu gibi kumar ve teknolojinin de gençler için risk olduğunu ifade eden İlhan sözlerini şöyle sürdürdü:

Çocuklarınıza sınır koyun

Okullarımızda, şans oyunları yoğun olarak oynanıyor. Bunlar masum oyunlar değil. Tüm insanlarımız olduğu gibi gençlerimiz de tehlikede. Ayrıca teknoloji kullanımında da sınır olmalı. Saatlerce yemek bile yemeden bilgisayar başında vakit geçirmek birtakım sağlık sorunlarını ve iletişim bozukluklarını da beraberinde getiriyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >