Zuhal Topal'ın tazminat davası sonuçlandı

Zuhal Topal.
Zuhal Topal.

Ünlü Sunucu Zuhal Topal evlilik programı sunduğu dönemde, programa katılan damat adaylarından Zekeriya Atak “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız” diyerek, stüdyoyu terk etmişti. Damat adayına Seda Sayan ve eski nişanlısı Erkan Çelik destek vermişti. Sunucu Zuhal Topal'ın, Zekeriya Atak ve ona destek veren Seda Sayan ile eski nişanlısı Erkan Çelik'e açtığı tazminat davası sonuçlandı.

Zuhal Topal, geçtiğimiz yıl Şubat ayında, program sırasında “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız” diyerek stüdyoyu terk eden damat adayı Zekeriya Atak ile sosyal medya hesabından damat adayına destek veren Seda Sayan ile o dönem nişanlı olduğu Erkan Çelik’e 130 bin TL’lik tazminat davası açtı. Topal, dava dilekçesinde Zekeriya Atak'ın terör olaylarını ve verilen kayıplar nedeniyle yaşanılan derin üzüntüyü kendi çıkarları doğrultusunda kullandığını ileri sürdü. Seda Sayan ve o tarihte nişanlısı olan Erkan Çelik’in “Programını yok etmek için karalama kampanyası başlattıklarını” iddia etti. Sunucu dilekçesinde, “Aleyhimde başlatılan linç kampanyası sonrası korkudan evden çıkamaz hale geldim” dedi.

Hem iftira hem hakaret suçundan yargılandı

Seda Sayan ve Erkan Çelik’in avukatı Altın Mimir’in iddiaların gerçek dışı olduğunu savunarak, reddini istediği davanın dün İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmasına Zuhal Topal'ın avukatı ile Sayan ve Çelik'in avukatı Mimir katıldı. Damat adayı Zekeriya Atak'ın Seda Sayan ve Erkan Çelik'e zincirleme hakaret suçundan yargılandığını davada, hakkında yakalama kararı çıkarıldığını belirten mahkeme Erkan Çelik ile Zekeriya Atak'ın ayrıca Argun Korhan Saygıner, Fatih Portakal, Zeynep Esra Peker ve Zuhal Topal'a iftira suçundan yargılandıklarını da bildirdi.

Sunucu Zuhal Topal.
Sunucu Zuhal Topal.

Duruşma sonunda mahkeme Zuhal Topal'ın, Seda Sayan ve Erkan Çelik'e açtığı tazminat davasını reddetti. Damat adayı Zekeriya Atak'ın ise Zuhal Topal'a 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Zuhal Topal kimdir?

Tiyatro oyunculuğu başta olmak üzere, dizi, film oyunculuğu ve sunuculuk yapmaktadır.

Zuhal Topal bebeklik döneminden bir kare.
Zuhal Topal bebeklik döneminden bir kare.

9 senedir şarkıcı ve müzisyen Korhan Saygıner ile evlidir, Lina adında bir kız çocuğu vardır. Sihirli Annem dizisinde "Suzan" adlı karakteriyle tanınmıştır.

Zuhal Topal çocukluk halinden bir kare.
Zuhal Topal çocukluk halinden bir kare.

Selena adlı bir dizide "Fitnat Korkmaz" adında kötü bir müdireyi oynayan Zuhal Topal, bu diziden sonra Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışmada koçu İlhan Şeşen ile yarışmış; halk ve jüri tarafından birinciliği hak etmiştir.

Zuhal Topal ve eşi.
Zuhal Topal ve eşi.

Zuhal Topal'a evlilik programı verilmiştir. Programın adı Zuhal Topal'la İzdivaç'tır. Geniş Aile adlı dizide Şukufe rolünde oynamıştır. TRT kanalında 91 bölüm yayınlanan Avrupa Avrupa adlı dizide oynarken bir bebek dünyaya getirmiş adını da hurma ağacı anlamına gelen "Lina" koymuştur.

Zuhal Topal'ın kızı Lina.
Zuhal Topal'ın kızı Lina.

2013 yılında bu dizideki "Nermin" rolüyle Antalya Tv Ödüllerinde aday gösterilmiş ve "En iyi Komedi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi olmuştur.