İSLÂM DÜNYASININ DÖRT BİR YANINDAN GÜNCEL SİYASÎ VE KÜLTÜREL HABERLER, DERİNLİKLİ DOSYALAR, BİYOGRAFİLER, OKUNACAK KİTAPLAR VE DAHA FAZLASI... ÖZELLİKLE TARİHTE GERÇEKLEŞEN HADİSELERİN YIL DÖNÜMLERİNİ HATIRLAMAK VE HER YERDE RASTLAYAMAYACAĞINIZ SIRA DIŞI FOTOĞRAF VE GÖRSELLERLE TANIŞMAK İSTEYENLERE... MÜSLÜMAN DÜNYANIN NABZI, BURADA ATIYOR.

20.356 Takipçi
MECRA HAKKINDA

Kuzey Afrika'nın devrik liderleri

(Soldan sağa) Muammer Kaddafi, Hüsnü Mübarek ve Abdülaziz Buteflika.
(Soldan sağa) Muammer Kaddafi, Hüsnü Mübarek ve Abdülaziz Buteflika.
İçindekiler

15 Ağustos 2005'te çekilen bu fotoğrafta, Libya lideri Muammer Kaddafi, Libya'nın başkenti Trablus'un doğusunda, Akdeniz kıyısındaki Sirte'de gerçekleştirilen bir toplantının ardından müttefikleri; Mısır lideri Hüsnü Mübarek, Cezayir lideri Abdülaziz Buteflika, ile görülüyor.

Devlet televizyonundan bildirildiğine göre, Cezayir’in kıdemli Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika, Salı günü etkisini gösterecek bir kalkışmadan dolayı istifa ettiğini Anayasa Konseyi'ne bildirdi.

Televizyonda, Anayasa Konseyi'nin, "Buteflika'ın Cumhurbaşkanı olarak resmi görev süresi Salı günden itibaren sona erdi” açıklaması altyazı olarak geçti.

Olayın hemen ardından, Cezayir Genelkurmay Başkanı, protestoların lideri için derhal görevden alma işlemlerinin başlatılması, çağrısı yaptı.