Doğru Mu?Sisi'nin eşi çarşaflı

"Sisi'nin eşi çarşaflı"

TAHA KILINÇ MECRA 1 DAKİKADA OKUNUR
Sisi'nin eşi çarşaflı
Abdulfettah Sisi'nin eşi İntisar Âmir, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunu kullanırken.
BEĞEN

Mısır’da 2013’te düzenlenen askeri darbeyle işbaşına gelen Abdulfettah Sisi’nin eşi İntisar Âmir’in çarşaf giydiği söylentisi, sosyal medyayı uzun süre meşgul etmişti. Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin, Sisi’yi genelkurmay başkanlığına atama sebebinin de eşinin çarşaf giymesi olduğu iddia ediliyordu. Elbette vurgulanmak istenen şey, Mursi’nin, Sisi’yi sadece “dindar” olduğu için tercih ettiği, böylelikle liyakatten uzaklaşmasının kendisine darbe olarak döndüğüydü.

Oysa Abdulfettah Sisi’nin eşi İntisar Âmir, hayatının hiçbir döneminde çarşaf giymediği gibi, basına yansıyan bütün fotoğraflarında türban taktığı görülüyordu. İntisar Sisi, Mısır toplumunda yaygın olarak tercih edilen bol ve uzun başörtüsü yerine, sadece saçlarını kapatan bir örtüyü tercih ediyordu.

Muhammed Mursi'nin eşi Neclâ Mahmud, başörtüsü sebebiyle Mısır medyasında tartışmalara konu olmuştu.
Muhammed Mursi'nin eşi Neclâ Mahmud, başörtüsü sebebiyle Mısır medyasında tartışmalara konu olmuştu.

Muhammed Mursi’nin eşi Neclâ Mahmud, kocasının görev yaptığı dönemde başörtüsü sebebiyle Mısır medyasında uzun süre tartışılmış, tıpkı bir zamanlar Türkiye’deki “modernlik-çağdışılık” tartışmalarında olduğu gibi, kendisi “Mısır cumhurbaşkanlığı makamına” yakışmamakla suçlanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN

1980 doğumlu. İslâm dünyasının dünü, bugünü ve yarınıyla ilgili okumalarını sürdürüyor.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz