Telefonumuzu kaybettiğimizi 10 dakika içerisinde fark ediyoruz

Arşiv
Arşiv

Areda Survey, tarafından 1100 kişi ile gerçekleştirilen kayıp telefon araştırmasına göre Türk halkının yüzde 42,8’i kaybettiği telefonunun farkına 10 dakika içerisinde varıyor.

Bankacılık işlemlerimizden haber takibine, eğlenceden alışverişe kadar hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlar her daim yanı başımızda yer alıyor. Adeta bağımlısı haline geldiğimiz cep telefonlarını en çok kadınlar mı unutuyor yoksa erkekler mi? Araştırmaya göre akıllı telefonlarını yüzde 58,8 ile en çok kadınlar unutuyor.

Telefonunu unutanlar kendini huzursuz hissediyor

Araştırmaya göre Türk halkının yüzde 42,8’i 10 dakika içerisinde telefonunu kaybettiğinin farkına varıyor ve yüzde 42,1’i telefonlarını unuttuğunda kendilerini rahatsız hissediyor. Kendilerini gergin hissedenlerin oranı 34,8, sorumsuz hissine kapılanların oranı ise yüzde 19,7.

Araştırma sonuçları
Araştırma sonuçları

Peki, telefonumuzu unuttuğumuzda hangi işlerimiz aksıyor? Türk halkı telefonunu unuttuğunda aksayan işlerin başında %61,4 ile sevdiklerime ulaşamamanın geldiğini belirtiyor. Yüzde 16’sı işlerimi ve maillerimi kontrol edemiyorum, yüzde 12,9’u sosyal medyada paylaşım yapamıyorum cevabını veriyor.

Metodoloji

  • Bu araştırma 11-13 Ocak 2023 tarihleri arasında 1100 kişinin katılımıyla, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile ‘Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli’ kullanılarak gerçekleştirilmiştir.
Araştırma sonuçları
Araştırma sonuçları