Hatırası eksilmeyecek sarı-sıcak plajlar

​Karamürsel Altınkemer.
​Karamürsel Altınkemer.

Doğu ile batının kesişme noktasında, küçük bir Türkiye panoraması sunan; bir yandan üretime katkısı bir yandan da tarihi ve kültürel birikimiyle öne çıkan bir şehir Kocaeli. Antik Çağlardan Nikomedia’ya, Roma ve Bizans’tan Selçuklu ve Osmanlı’ya kadar giden geçmişi ile ülkemizin en önemli şehirlerinden. Günümüzde ise yemyeşil ormanları, uçsuz bucaksız denizleriyle yükselen bir değer!

Karamürsel Altınkemer

Kocaeli’nin İzmit Körfezi’ndeki tek mavi bayraklı plajı olan Karamürsel Altınkemer Halk Plajı, denizinin berraklığı ve Osmangazi Köprüsü manzarasıyla yaz mevsiminin en gözde rotalarından. Karamürsel ilçesine 1 km mesafedeki plaj, 200 metreye yakın kumsala ve engelliler için her türlü olanağa sahip.

Kandıra Cebeci Halk Plajı.
Kandıra Cebeci Halk Plajı.

Kandıra Cebeci Halk Plajı

Harika doğası ve geniş kumsallarıyla ünlü, mavi bayraklı Cebeci Plajı’nda herkes için yer var! Kandıra’daki plajın çevresindeki kamp alanlarında çadır kurup kamp yapabilirken, pansiyon ve butik otellerde konaklamak da mümkün. Plajda sörf, dalga sörfü, tüplü dalış gibi aktiviteler de gerçekleştirilebiliyor.

Kandıra Bağırganlı Halk Plajı.
Kandıra Bağırganlı Halk Plajı.

Kandıra Bağırganlı Halk Plajı

Kocaeli’nin en büyük plajlarından biri olan Bağırganlı Koyu, Kerpe’ye yarım saatlik mesafede. Kampçılar için de popüler bir rota olan Bağırganlı’da yemyeşil çayırlar üzerine yayılmış kamping alanları da var. Bağırganlı Koyu dantel gibi kayalıkları, tabiatı ve bozulmamış köy yapısıyla gizli bir cennet!

Kandıra Bağırganlı Halk Plajı.
Kandıra Bağırganlı Halk Plajı.

Kandıra Kumcağız Plajı

Kerpe’ye sadece 5 km uzaklıkta Kumcağız Halk Plajı, Kefken ve Kerpe arasındaki en büyük plaj olma özelliğine sahip. Kumcağız’ın sığ suları, hem çocuklar hem de yüzmeye yeni başlayanlar için son derece ideal. Sık ormanları, incecik ve yumuşacık kumsalıyla hem doğanın hem de denizin tadını çıkarabilir, gününüzü nefes kesici bir gün batımıyla taçlandırabilirsiniz.

Miço Koyu Kadınlar Plajı.
Miço Koyu Kadınlar Plajı.

Miço Koyu Kadınlar Plajı

Miço Koyu, rahat ve korunaklı plajıyla yalnızca kadınlara hizmet veriyor. Koy, ziyaretçilerin yeme - içme ihtiyacını karşılamak adına da 250 kişilik kapasiteli bir kafeteryaya sahip. Mavi bayraklı Miço Koyu Kadınlar Plajı; engellilere özel hizmetleri, yürüyüş parkurları, spor alanları, ağaçlık mesire alanları ve tertemiz deniziyle unutulmaz bir tatil vadediyor.

Kandıra Kovanağzı Halk Plajı.
Kandıra Kovanağzı Halk Plajı.

Kandıra Kovanağzı Halk Plajı

Kocaeli merkeze 64 km uzaklıktaki Kandıra Kovanağzı Halk Plajı, yeşil ile mavinin buluştuğu ender güzelliklerden. Sahilinin ve deniz tabanının kumdan olması sebebiyle ziyaretçilerini ayrıca memnun eden plaj, dalganın olmadığı nadir yerlerden. Bu özelliğiyle de acemi yüzücülerin en çok tercih ettiği yerlerin de başında geliyor.

Kandıra Kerpe Halk Plajı.
Kandıra Kerpe Halk Plajı.

Kandıra Kerpe Halk Plajı

Kerpe Plajı, Kocaeli’nin yedi mavi bayraklı plajından biri. Kerpe’de tuvalet, duş-soyunma kabini, şezlong, şemsiye ve otopark gibi imkânlar mevcut. Engellilerin unutulmadığı Kerpe Plajı; güvenli denize girme sahası, cankurtaran ekibi, sağlık ekibi ve özel güneşlenme alanlarıyla çocuklu aileler için de öncelikli tercih sebebi. Karadeniz’in hırçın, dalgalı sularından etkilenmeyen plaj, tertemiz denizi ve incecik kumsalıyla ziyaretçilerini bekliyor.