Ankara’nın Bağları’nı en az bir Türk kadar içten söyleyen Portekizli: Raul Meireles

Fenerbahçe’de oynadığı başarılı futbolun yanı sıra dansları ve söylediği şarkılarla sarı-lacivertli taraftarların gönlünde taht kuran Raul Meireles kariyerine nokta koydu. İşte, Meireles denildiğinde taraftarların akıllarına gelen o anlar….

Ankara’nın Bağları’nı en az bir Türk kadar içten söyleyen Portekizli: Raul Meireles

​Ankara’nın Bağları’nı en az bir Türk kadar içten söyleyen Portekizli: Raul Meireles

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra kulüp bulamayan Raul Meireles transfer sezonunun bitmesiyle birlikte önemli bir karar aldı. Portekizli yıldız, 34 yaşında futbol hayatına nokta koyduğunu açıkladı. Bu haber Fenerbahçelileri bir hayli hüzünlendirdi…

Sempatik tavırları, gülen yüzüyle hafızalara kazınan Raul Meireles sarı-lacivertli taraftarlar için her zaman ayrı bir yere sahiptir.

2012'de Chelsea'den Fenerbahçe'ye 10 milyon Euro'ya transfer olan Raul Meireles, sarı-lacivertli forma altında 105 maça çıktı. Söz konusu maçlarda Meireles 8 gol atıp 12 asist yaptı.

1 Temmuz 2016’da Fenerbahçe ile yollarını ayıran Meireles, kariyerine yakın zamanda nokta koymayı düşünmüyordu elbette…

Portekizli, Fenerbahçe’ye veda mesajında “Kariyerime yeni bir takımda devam edeceğim. Fenerbahçe için her zaman başarı diliyorum. Herkese teşekkürler" ifadelerini kullanmıştı.

Geride bıraktığımız transfer döneminde ise Meireles’in ismi İtalyan ekibi Cagliari ile sık sık anılmış ancak Portekizli beklediği imzayı bir türlü atamamıştı.

Bir devir daha kapandı! Fenerbahçe'li eski futbolcu Raul Meireles futbolu bıraktı

Bir devir daha kapandı! Fenerbahçe'li eski futbolcu Raul Meireles futbolu bıraktı

Transfer döneminde ismi Serie A ekiplerinden Cagliari'yle anılan ancak anlaşmaya varamayan 34 yaşındaki Raul Meireles, futbolu bıraktığını açıkladı.

Raul Meireles, Portekiz Milli Takımı forması altında 76 maça çıktı.

Futbolculuk kariyeri haricinde Meireles tam bir aile babası. 2008 yılında Ivone Viana ile hayatını birleştiren Portekizli futbolcunun ‘Lara’ isimli bir kızı var.

Her zaman Fenerbahçe’nin kalbinde özel bir yer taşıdığını belirten Meireles’in hafızalara kazınan görüntüleri;

0. Türkçe şarkılara bir hayli hakim

0. Bir Hollandalı bir Portekizli Türkçe kouşursa

0. Kendi golüne dublaj yaptı

0. "Yaşa Fenerbahçe" yorumu

0. Ankara'nın Bağları eşliğinde dans