İyi futbol, Fenerbahçe tribünlerini doldurdu

Fenerbahçe'nin son haftalarda yaşadığı yükseliş, taraftarların maçlara olan ilgisini bir hayli arttırdı.

İyi futbol, Fenerbahçe tribünlerini doldurdu

İyi futbol, Fenerbahçe tribünlerini doldurdu

Geçtiğimiz sezon maçlarını neredeyse boş tribünlere oynayan Fenerbahçe özellikle son haftalarda yaşadığı yükselişte taraftarlarını tribüne çekti.

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon ilk 14 haftada Ülker Stadyumu’ndaki 7 maçta 24.277 seyirci ortalamasıyla oynadı. Evinde oynadığı 7 maçın 2’sinde Galatasaray ve Beşiktaş ile karşılaşan sarı-lacivertliler en çok bu maçlarda seyirci topladı. Sarı-lacivertlileri Galatasaray ile oynadığı müsabakada 44.754 ve Beşiktaş ile oynadığı karşılaşmayı ise 43.209 kişi tribünden takip etti.
Fenerbahçe, 2017-2018 sezonunda evinde çıktığı müsabakalarda ortalama 36.368 taraftara oynadı. Bu sezon henüz Kadıköy’de sadece Beşiktaş ile derbi mücadelesine çıkan sarı-lacivertliler, aynı süreçte geçen sezon iki derbi oynamasına rağmen seyirci ortalamasını yükseltti.

Sivasspor maçı fark ettirdi

Lige kötü başlangıç yapan sarı-lacivertli ekip sezon başında istediği sonuçları alamayınca seyirci ortalaması yine düşük kalmıştı. 12. haftada 4-1 kazanılan Sivasspor mücadelesi ile birlikte Fenerbahçe’nin seyirci ortalamasını da arttırması bekleniyor.