Spor Klavyede hata yapan Apple, taraftarların eğlencesi oldu

Klavyede hata yapan Apple, taraftarların eğlencesi oldu

Apple’ın iOS 11.1 güncellemesi sonrası klavyede yaşanan otomatik düzeltme sorunu, bir futbol maçında kareografi konusu yapıldı.

FERHAT AYDIN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Klavyede hata yapan Apple, taraftarların eğlencesi oldu Klavyede hata yapan Apple, taraftarların eğlencesi oldu
OHİO State

Apple’ın iOS 11.1 güncellemesi sonrası klavyede yaşanan otomatik düzeltme sorunu, bir futbol maçında kareografi konusu yapıldı.

Daha önce çıkardığı güncellemelerle kullanıcılarının gönlünde taht kurmayı başaran Apple, iOS 11.1 güncellemesi ile otomatik metin düzeltme sisteminde çok küçük bir hata yapmıştı. Otomatik düzeltme, yazılan ‘’i’’ harfini ‘’A[?]’’ şeklinde doğrulamaya çalışıyordu.

Genel kullanıcıları rahatsız eden düzeltme önerisi Ohio State taraftarlarını çok daha fazla rahatsız etti. Öyle ki takımlarının ismini yazmak isteyen ve iOS işletim sistemi kullanan taraftarlar Oh[?]o şeklinde bir kelime görüyorlardı. Bununla dalga geçerek Apple’a gönderme yapan taraftarlar Ohio State ve Michigan State arasındaki maçta bir kareografi hazırladı.

iOS 11.1.1 ile sorun çözüldü

Şirketten yapılan açıklamada son güncelleme olan iOS 11.1.1 otomatik düzeltme sorununu ortadan kaldırıyor. Güncellemeyi ayarlar, genel, yazılım güncelleme kısmında bulabilirsiniz.

0.
0.
FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz