Klavyede hata yapan Apple, taraftarların eğlencesi oldu

Apple’ın iOS 11.1 güncellemesi sonrası klavyede yaşanan otomatik düzeltme sorunu, bir futbol maçında kareografi konusu yapıldı.

Klavyede hata yapan Apple, taraftarların eğlencesi oldu

OHİO State

Daha önce çıkardığı güncellemelerle kullanıcılarının gönlünde taht kurmayı başaran Apple, iOS 11.1 güncellemesi ile otomatik metin düzeltme sisteminde çok küçük bir hata yapmıştı. Otomatik düzeltme, yazılan ‘’i’’ harfini ‘’A[?]’’ şeklinde doğrulamaya çalışıyordu.

Genel kullanıcıları rahatsız eden düzeltme önerisi Ohio State taraftarlarını çok daha fazla rahatsız etti. Öyle ki takımlarının ismini yazmak isteyen ve iOS işletim sistemi kullanan taraftarlar Oh[?]o şeklinde bir kelime görüyorlardı. Bununla dalga geçerek Apple’a gönderme yapan taraftarlar Ohio State ve Michigan State arasındaki maçta bir kareografi hazırladı.

iOS 11.1.1 ile sorun çözüldü

Şirketten yapılan açıklamada son güncelleme olan iOS 11.1.1 otomatik düzeltme sorununu ortadan kaldırıyor. Güncellemeyi ayarlar, genel, yazılım güncelleme kısmında bulabilirsiniz.

iPhone'larda YouTube müzikleri arka planda nasıl çalınır?

iPhone'larda YouTube müzikleri arka planda nasıl çalınır?

iPhone'larda YouTube müzikleri arka planda kolay bir şekilde çalabilmek mümkün. Üstelik bu işlem için ek bir uygulama kurmaya gerek yok. İşte iPhone'larda YouTube müziklerini arka planda çalma yöntemi...

iPhone'larda ekrandan video kaydı nasıl yapılır?

iPhone'larda ekrandan video kaydı nasıl yapılır?

iOS 11 sayesinde artık iPhone'larda ekranın videosunu çekebilmek mümkün. Böylece ek bir uygulamaya gerek duyulmadan ekran kaydı gerçekleştirilebiliyor. İşte iPhone'larda ekrandan video kaydetme yöntemi...

0.

0.