TeknolojiApple, dijital paraları yasakladığını duyurdu

Apple, dijital paraları yasakladığını duyurdu

Dünyanın en değerli markası Apple, iPhone ve iPad’lerde dijital para madenciliğinin yapılmasını zorlaştıracak kararlara imza atıyor.

FERHAT AYDIN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Apple, dijital paraları yasakladığını duyurdu
Apple dijital para yasağı

Dünyanın en değerli markası Apple, iPhone ve iPad’lerde dijital para madenciliğinin yapılmasını zorlaştıracak kararlara imza atıyor.

Teknoloji firmaları arasında en yenilikçi markalar arasında bulunan Apple, dijital para madencilik uygulamalarına son vermek için harekete geçti.

Dijital para madenciliğiyle mücadelede kararlı

Dijital para üretmek için uygulamaları kullanan madencilere Apple’dan engelleme geliyor da diyebiliriz. Birçok şirket, bu durum karşısında sessiz kalıp çok fazla baş etmeye çalışmasa da Apple, dijital para madenciliğiyle mücadelede kararlı gibi duruyor.

App Store yönergelerine yeni bir dil ekleyen Apple, Donanım Uyumluluğu bölümünün altında, Apple artık ''içlerinde görüntülenen üçüncü taraf reklamları da dahil olmak üzere uygulamaların, kripto para birimi madenciliği gibi alakasız arka plan işlemlerini gerçekleştiremeyebileceğini'' belirtiyor.

Bundan sonra iPhone ve iPad’in işlemci gücünü kullanarak madencilik yapanlar eskisi gibi rahat hareket edemeyeceği gibi farklı yaptırımlarla da karşı karşıya kalacak. Bu yaptırımların arasında da bu madenciliği yapanların uygulamalarının yasaklanması ve bu kullanıcıların engellenmesi konuşuluyor.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz