Teknoloji Mark Zuckerberg açıkladı: Facebook baştan aşağı değişiyor

Mark Zuckerberg açıkladı: Facebook baştan aşağı değişiyor

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, kısa bir süre içerisinde sosyal paylaşım sitesinin "daha az reklam, haber ve tanıtım içerecek biçimde" dizayn edileceğini açıkladı.

NAZİF MENTEŞ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Mark Zuckerberg açıkladı: Facebook baştan aşağı değişiyor Mark Zuckerberg açıkladı: Facebook baştan aşağı değişiyor
Facebook

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, kısa bir süre içerisinde sosyal paylaşım sitesinin "daha az reklam, haber ve tanıtım içerecek biçimde" dizayn edileceğini açıkladı.

Birçok Facebook kullanıcısının sürekli olarak şikayet etiği konular olan sitede yer alan fazla reklam, haber ve tanıtımın siteden kaldırılması yahut azaltılması konusunda birinci ağızdan açıklama geldi.

Konuya dair Facebook sayfasından açıklamalarda bulunan Mark Zuckerberg, şu gönderileri paylaştı:

  • - "Kullanıcılardan, genel içeriklerin yani reklam, haber ve tanıtımların, haber kaynağı sayfasındaki özel paylaşımları görünmez yaptığı yönünde bildirimler aldık.
  • - "Verdiğimiz hizmetin yalnızca eğlence amaçlı olmaması aynı zamanda insanların mutluluğuna odaklı olmasının sorumluluğunu hissediyoruz.
  • - "Pasif bir şekilde makale okumak ya da video izlemek, her ne kadar aydınlatıcı ve eğlendirici olsalar da, kişi için iyi olmayabilir. Bu nedenle Facebook'u nasıl kurguladığımız konusunda önemli bir değişikliğe gidiyoruz"

Sitenin profili ciddi şekilde değişecek

Birkaç hafta içerisinde devreye girmesi beklenen değişikliklerin sitenin profilinde ciddi bir değişiklik ve farklılaşma oluşturacağı düşünülürken 33 yaşındaki Zuckerberg'in sitenin değişimiyle ilgili atacağı adımların gün geçtikçe artması bekleniyor...

NAZİF MENTEŞ GZT Editörü

GZT.com'da Teknoloji Editörü olarak görev yapıyor. Her hafta 1 canlı yayın, 2 de program yapan editör, araştırma ve detaylı analizler konusunda iddialı. Nazif'e "nazif.mentes@gzt.com" adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz