12 saatte 10 kilo aldıran Gaziantep gezisi

GZT Gaziantep'te. GZT Seyahat Editörü Recep Tayyip Çelik ve Sena Özyurt, 12 saatte Gaziantep'i baştan sona gezmeye çalıştı. Sabahın erken saatleriyle birlikte beyran yiyerek güne başlayan editörlerimiz, sabah kahvaltısında ilk kez et yemenin etkisiyle yemekten sonra Yesemek'ten çıkıp Antep'in ilk camisi 'Ömeriye'ye kadar yürüdü. Ömeriye Camii'nin, Hz. Ömer ya da torununun halifelik döneminde yaptırıldığı düşünülüyor. Namaz vakitlerinde açılan cami, vakit dışında kapalı oluyor.
Editörlerimiz kahvaltıdan sonra yol üstündeki Katmerci Abdo Usta'da meşhur Antep katmerini tattılar. Katmercide tanıştıkları Abdullah amcanın önerisiyle Panorama 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi'ne de giden editörlerimiz, burada Antep'in 100 yıl önceki kahramanlık hikayelerine etkileşimli olarak tanıklık ettiler.
Saatlerin hızla ilerlediği Antep gezisinde Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvesi'ni de ziyaret eden GZT ekibi, günün sonunda iddia ettikleri gibi 10 kilo almasalar da dolu dolu bir gün geçirmiş oldular.