20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

ABD'de korkulan oldu: Koronavirüs kaynaklı bir ölüm daha gerçekleşti

Koronavirüs Türkiye ve dünya ülkeleri tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Son olarak komşu ülkeler Yunanistan ve Gürcistan'da da görülmesi üzere dünya çapında gözlemlenen vaka sayısı 82 bin 171'e yükseldi. Koronavirüs dolayısıyla bugüne kadar hayatını kaybedenlerin sayısı ise kayıtlara 2 bin 804 olarak yansıdı. Dünya genelindeki Koronavirüs kayıtlarında yer alan bilgilere göre toplam 33 bin 129 kişinin tedavisinin tamamlandığı kamuoyuna duyuruldu. Şu ana kadar komşu ülkeler İran'da 141, Gürcistan ve Yunanistan'da birer tespit yapıldı. ABD'de tespit edilen Corona virüsü sayısının 60 olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz gün ABD'de ilk koronavirüs ölümünün gerçekleşmesi sonrası bir ölüm haberi daha geldi. Washington eyaletinin Seattle kentindeki bir bakım evinde 70 yaşlarındaki Covid-19 taşıyıcısı bir hastanın hayatını kaybettiği açıklandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü de yine Washington eyaletinde 50 yaşlarında bir hastanın ölüm haberi servis edildi...

İLGİLİ HABERLER