20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Berberler yeni düzenleme sonrası nasıl tıraş yapacak?

Koronavirüsle mücaadele kapmasında İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgeyle, berber ve kuaförlerlerin çalışma kriterleri de belli oldu. Buna göre: Pazartesi günü açılacak olan berber, güzellik salonu, kuaförler, 09.00-21.00 saatleri arasında faaliyet yürütebilecek. Çalışanlar muhakkak maske kullanacak, müşteriler ise işlem süresince maske kullanacak. Saç kesimi, yıkama, boyama vb. hizmetler esnasında kullanılan havlu, önlük gibi malzemeler tek kullanımlık malzemeler olacak, ya da her müşteri için ayrı malzeme olması (kişiye özel havlu, önlük vb.) sağlanacak. Berberlerde jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılması hizmeti geçici süreliğine verilmeyecek, işletmeler tek kullanımlık jilet veya ustura kullanabilecek...

Sakarya'da berberlik yapan 'sakaryasamed54' kullanıcı isimli usta, alınan yeni kararlardan bazılarının nasıl uygulanacağını çektiği video ile böyle anlattı.

İLGİLİ HABERLER