Bindiği taksiyi çalıp 3 gün taksicilik yapan zanlı film sahnelerini aratmayan kovalamacayla yakalandı

Beylikdüzü'nde müşterisi olduğu taksiyi çalarak 3 gün boyunca taksicilik yapan şüpheli Avcılarda yakalandı. 11 suçtan kaydı bulunan şüpheli ile polis arasında yaşanan kovalamaca anı kameraya yansıdı.

Edinilen bilgilere göre, Beylikdüzü'nde salı günü sabaha karşı 34 THA 05 plakalı taksiyi durdurarak, müşteri gibi binen şahıs, TIR parkı yakınlarına gelindiğinde şoför Murat Atabey'den aracı durdurmasını istedi. Şoför beklerken tuvalet ihtiyacını gidermek için araçtan indi. Aracın içinde olan yolcu Adülsamet Karataş taksiyi çalıştırarak kaçtı. Atabey polis ekiplerine ihbarda bulundu. Daha sonrada arkadaşlarına aracının çalındığını söyleyerek bulunması için yardım istedi.

Dün saat 11.30 sıralarında Avcılar'daki bir taksi şoförü, çalınan taksiyi Avcılar Ambarlı Meydanı'nda gördüğünü söyledi. Bilgi üzerine Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri harekete geçti. Aracın içerisinde bulunan şüpheli polis ekiplerini fark edince, kaçmaya çalıştı. Şüphelinin dur ihtarına uymaması üzerine polis ekipleri aracın lastiklerine ateş açtı. Döner kavşakta bir süre tur atan şahıs, araçtan atlayarak kaçmaya çalıştı. Araç bir ağaca çarparak durdu. Yapılan geniş çaplı çalışmaların sonunda, yolcu Adülsamet Karataş'ın, uyuşturucu madde ticareti, ev ve otomobilden hırsızlık, kasten ve taksirli yaralama gibi 46 ayrı suçtan poliste kaydı bulunduğu, 11 ayrı olay ile ilgili de arandığı öğrenildi. Yakalanan şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor. Karataş verdiği ifadede, '3 gün boyunca beni durduran her müşteriyi aldım, kısa uzun demedim, takcisilere örnek oldum. Alında ben bir kahramanım.' dediği öğrenildi.