Depremde ikizlerini kaybeden anne çocuklar için park yaptı

İzmir depreminde 15 yaşındaki ikizleri Sayra ve Çınar Alpgündüz'ü kaybeden Tülin Batmaz, çocukları adına kurduğu vakfın gönüllüleri ile depremzede Adıyamanlı çocuklara, üzüntülerini bir nebze unutacakları oyun parkı hediye etti.

Batmaz, 30 Ekim 2020 depreminde kaybettiği ikizlerinden ilham alarak başlattığı 'İyilik İkizim' adlı proje kapsamında kurduğu Sayra&Çınar Vakfı ile çok sayıda çocuğa dokunmaya devam ediyor.
'Onlar gitti, ben kaldıysam bunun bir anlamı olmalı' düşüncesiyle başlattığı projelerini Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yoğunlaştıran Batmaz, bu bayramda da çocukların yanında olmak için harekete geçti.
Batmaz, 'Bu bayram Adıyaman'da çocuk kalplere dokunuyoruz' çağrısıyla başlattığı kampanyada topladığı bağışlarla şehirdeki konteyner kente Adıyaman Belediyesinin desteğiyle çocuklarının adını taşıyan 'Sayra&Çınar Oyun Parkı' yaptırdı.

Aralarında Sayra ve Çınar'ın okul arkadaşlarının da olduğu 16 gönüllüyle Adıyaman'a doğru yola çıkan Batmaz, önce ikizlerinin mezarlarını ziyaret etti. Batmaz ve gönüllüler, 1300 kilometrelik yolculuğun ardından ulaştıkları kentte çocuklarla buluştu, onlara oyuncak hediye etti.