POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Dünyanın en büyük iki katlı yolcu uçağı A380'in muhteşem inişi

Üretimi durdurulan fakat hala dünyanın en konforlu ve en büyük yolcu uçaklarından biri sayılan A380'in Frankfurt Havalimanı'na iniş videosu uçakseverleri hayran bıraktı.

İngiliz tur operastörü Thomas Cook'un iflasının ardından, şirketi kullanarak Dalaman'a gelen yolcuları Londra'ya taşımak için yolcu uçağı A380'in geçen akşam kente indi.

-
Bilgi:
Airbus A380, günümüzde, Airbus S.A.S. tarafından seri üretim çerçevesinde üretilen, dünyanın en büyük iki katlı geniş gövdeli 850 yolcu kapasiteli, lüks, sivil yolcu uçağıdır. Dünya genelinde 12 hava yolu şirketinin filosunda bulunan A380 uçakları da yavaş yavaş kullanımdan kaldırılıyor. Avrupalı uçak üreticisi Airbus, geniş gövdeli A380 süperjumbo uçaklarının üretiminini yeterli talep gelmediği için 2021'de durduracağını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, 2021'de A380 modeli uçağın son kez üretilip teslim edileceği ve üretimin durdurulacağı belirtilirken söz konusu karardan 3 bin 500 işin etkileneceği de ifade edildi.