100 okuldan ikisine Volkan Demirel ve Gökhan Zan'ın isimleri verilecek

Gökhan Zan ve Volkan Demirel
Gökhan Zan ve Volkan Demirel

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türk futbol ailesi TFF'nin düzenlediği 'Omuz Omuza' yardım kampanyasında bir araya geldi. 8 kanalın ortak olarak canlı yayınladığı kampanyaya telefonla bağlanan iş insanı Erdal Alkış, yapılacak olan iki okula Volkan Demirel ve Gökhan Zan'ın isimlerinin verileceğini açıkladı.

6 Şubat'ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından 11 ilde yıkılan binalar sonucu binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

Spor camiasından da birçok isim enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi.

  • Türkiye Futbol Federasyonu, Türk futbol ailesini depremden etkilenen vatandaşlarımız için 'Omuz Omuza' yardım kampanyasında bir araya getirdi.

Sekiz kanaldan ortak olarak canlı yayınlanan kampanyada rekor seviyede bağış toplanırken, iş insanı Erdal Alkış'ın kullandığı ifadeler dikkati çekti.

Alkış, afet bölgesine yapılacak olan 100 okuldan 2'sine Volkan Demirel ve Gökhan Zan'ın isimlerini vereceğini söyledi.

İşte Erdal Alkış'ın sözleri

İş adamı Erdal Alkış, "Oradaki manzara televizyonlarda görüldüğü gibi değil. Ortaklarımla bir araya gelerek ne yapabiliriz diye hemen düşündük. 1000 adet kalıcı konut için 50 milyon euro para ayırdık bu da 1 milyar TL civarında olacak. Murat Bey bu çalışmaları biliyordu, sağ olsun vesile oldu. Ben de futbolun içerisinde biri olarak bu konuda duyarsız kalamazdım, 5000 konteynırın 2500 tanesini TFF'nin uhdesine Mehmet Bey'e teslim edeceğiz." dedi.

Alkış sözlerini şu ifadelerle sürdürdü, "1000 adet kalıcı konutun içerisinde 100 tane de okul projemiz var. Daha sonra açıklayacaktım aslında. Bu 100 okulun ilk iki tanesine Volkan Demirel ve Gökhan Zan adını vermek istiyoruz. Onlar, depremin tüm Türkiye halkına anlatılmasına katkı sağlayan sembol isimler olmuştur. Devletin ihtiyaç duyduğu okullardan hangisini istiyorlarsa onların adını vereceğim."

4 büyüklerin de isminin kullanılacağından bahseden Alkış, "Bunun dışında 4 büyük kulübümüzün de adını vererek bu 100 okuldan 4'üne sempati kazandırmak için hamle yapacağız. Bu sene yapacağımız tüm yatırımları depreme ayırdık. Gıda ile alakalı Türkiye'nin en büyük iki lojistik firmasıyla anlaştık. 25 milyon euroluk gıda yardımını hiçbir isim ve marka olmadan halkımıza dağıtacağız. Ben Fenerbahçeliyim, Erden Timur'un hatırına konteyner sayısını 300 yapıyorum." ifadelerini kullandı.