14 yaşındaki Türk, Bayern Münih'i yıktı!

Umut Tohumcu
Umut Tohumcu

Hofenheim'ın U-14 takımında oynayan Umut Tohumcu'nun aldığı özel eğitimler meyvesini verdi. Kimsenin beklemediği anda Bayern Münih'i tek hamlede devirdi.

Almanya Ligi'nde bu hafta oynanan kritik maçta Hoffenheim, Bayern Münih'i Mark Uth'un golleriyle 2-0 yendi.

Kariyerinin 50. Bundesliga maçına çıkan Uth, 27. dakikada perdeyi açarken, golün gizli kahramanlarında biri de top toplayıcı olarak görev yapan Umut Tohumcu idi.

Ev sahibinin sol kanattan geliştirdiği atakta top taca çıktı. Hofenheim'ın U-14 takımında da oynayan Umut, elindeki topu süratle Kramaric'e verdi. Kramaric'in hemen kullandığı taç atışımda topla buluşan Huth, kısa bir driplingin ardından Neuer'i avladı.

Umut Tohumcu maç sonrası, "Andrej Kramaric'in topu istediğini fark ettim ve elimdeki topu hemen ona yolladım. Top toplayıcı olarak görev yaptığım ilk maçtı bu. Takıma yardımcı olmak harika bir duygu. Umarım tekrar yapabilirim" dedi.

Hoffenheim Teknik Direktörü Julian Nagelsmann ise "Top toplayıcılar, özellikle kanatlarda oyunu hızlandırmak için bizde özel eğitim alır. Bu pozisyonda da herkes hızlı davrandı." değerlendirmesini yaptı.

Kramaric ise, "Top toplayıcıdan özür dilemeliyim. Topu hızlı atması için ona bağırdım. Şimdi teşekkür edip bağırdığım için üzgün olduğumu söyleyeceğim" diye konuştu.

Mark Uth ise, "Kulüp organize edecek. O top toplayıcı çocukla tanışacağım. Bu özel geceyi onun için tam unutulmaz kılmak için formamı hediye etmek istiyorum" yorumunu yaptı.

Kaynak: NTV Spor