317 gün sonra gol orucunu bozan Fernandao'nun büyük sırrı

​317 gün sonra gol orucunu bozan Fernandao'nun büyük sırrı
​317 gün sonra gol orucunu bozan Fernandao'nun büyük sırrı

Sezona 111 kiloyla başlayan Fernandao verdiği 15 kiloyla dikkatleri üzerine çekti. Peki, Brzilyalı futbolcu özlenen formuna nasıl döndü?

317 günlük gol orucunu bozan Fernandao, sarı-lacivertli taraftarların gönlünü çaldı. Peki, sezona 111 kiloyla başlayıp ardından da 15 kilo veren Brezilyalı futbolcunun sırrı ne?

Brezilya’ya dönecekti!

Brezilyalı futbolcu verdiği kilolar sayesinde adeta yeniden doğdu.
Brezilyalı futbolcu verdiği kilolar sayesinde adeta yeniden doğdu.

Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe'de Göztepe maçının kahramanlarından olan Jose Fernandao'nun dönüşü ders gibi... Geçen sezon kolu kırılan ve zor bir ameliyat geçiren Brezilyalı oyuncu, yaşadıklarının ardından hem fiziksel hem mental olarak adeta dibi gördü. Devre arasında gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Temmuz ayından itibaren kondisyoner Fatih Yıldız ile çalışmaya başlaması, Fernandao'yu hayata ve futbola döndürdü. Brezilyalı oyuncu, bu çalışmalara başlamadan önce tam 111 kiloydu ve futbolu kafasında neredeyse bitirmişti. Tek hedefi Brezilya'ya dönerek futbola ülkesinde nokta koymaktı.

Keyfi yerine geldi

Fernandao yaptığı çalışmalar sonrasında hem kilo vermeye hem de eski gücüne gelmeye başladı. Hızla kilo verişi, onu mental olarak da iyi duruma getirdi. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın, "Senden daha iyisini bulmak kolay değil. Bu yüzden takımda kalmanı ve Antalya'ya bizimle gelmeni istiyorum" sözleri de doping etkisi yaptı. 96 kilo olan ve fit bir görüntüye kavuşan Fernandao, Süper Lig'de 310 gün sonra ilk 11'de sahaya çıkarken, 317 günlük gol orucunu da bozdu.