SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

A Milli Futbol Takımı FIFA dünya sıralamasında 29. oldu

A Milli futbol Takımı, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan askerlere destek olmak için asker selamı vermişti.
A Milli futbol Takımı, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan askerlere destek olmak için asker selamı vermişti.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde başarılı bir performans sergileyen A Milli Futbol Takımı kasım ayı FIFA dünya sıralamasında 3 basamak yükselerek 29. sıraya yerleşti. Bir sonraki FIFA dünya sıralamasıysa 19 Aralık'ta açıklanacak.

İçindekiler

FIFA'nın internet sitesinden kasım ayı dünya sıralaması açıklandı.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu'nda İzlanda ile 0-0 berabere kalan ve Andorra'yı 2-0 mağlup ederek finallere adını yazdıran ay-yıldızlı ekip, 1494 puana ulaştı ve 3 basamak çıkarak 29. sıraya yerleşti.

Sıralamanın ilk 10'unda, önemli bir değişiklik yaşanmadı. Belçika birinci, Fransa ikinci, Brezilya ise üçüncü sıradaki yerini korurken, bir basamak çıkan Hırvatistan 6'ncı, bir basamak düşen Portekiz ise 7'nci oldu.

En büyük çıkışı, 11 basamak yükselerek 136'ncılığa yerleşen Myanmar kaydetti. Bir basamak çıkarak 25'inci olan Venezuela ise sıralama tarihindeki en iyi derecesine ulaştı.