Bafetimbi Gomis için zehir zemberek sözler

Bafetimbi Gomis düzenlenen lansmanda giydiği şık takım elbiseyle kameralara poz veriyor.
Bafetimbi Gomis düzenlenen lansmanda giydiği şık takım elbiseyle kameralara poz veriyor.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da ikinci başkan Abdürrahim Albayrak, Bafetimbi Gomis'in ayrılış sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Albayrak, Gomis'in geçen sezon Kayserispor deplasmanına parasını alamadığı için gitmediğini ifade etti.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, sezon başında Suudi Arabistan’a transfer olan Fransız golcü Bafetimbi Gomis’in 3 milyon 300 bin avro olan yıllık ücretini 5 milyon avroya çıkarmak istediğini söyledi. Albayrak ayrıca Gomis’in geçen sezon Kayserispor deplasmanına parasını alamadığından dolayı gitmediğini açıkladı.

Öte yandan Abdurrahim Albayrak, kasım divan kurulunda kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi. Fenerbahçe derbisinde o anda sahaya gitmek mecburiyetinde olduğunu söyleyen Albayrak, “Raporları eline geçiren üyelerimiz varsa görmüşlerdir, büyük harfle gözlemcinin teşekkürü vardır. Sadece orada değil, koridorlarda da büyük efor sarf ettim. Çünkü misafirimizdi Fenerbahçe. Onları korumak bizim görevimiz” diye konuştu.

Bafetimbi Gomis attığı golün ardından klasikleşen gol sevincini yapıyor.
Bafetimbi Gomis attığı golün ardından klasikleşen gol sevincini yapıyor.

"GOMIS 5 MİLYON AVRO İSTEDİ"

  • “Benim futbolcularla ne kadar içli dışlı olduğumu biliyorsunuz. Ben Galatasaray menfaatlerini düşünmek mecburiyetindeyim. Bizleri onun için seçtiniz. Gomis bizden 3 milyon 300 bin avro alıyordu. Parasını almadığı için Kayseri’ye gitmemişti. Sonra İstanbul’daki maçta gol attıktan sonra paradan sebep değil, formayı göstermişti. Bana kimse Gomis’i anlatmasın. Çok değerli futbolcumuzdu. Göndermek ister miydik? Geldi, kendisinin yanında başka futbolcuları da alarak çok yüksek bir meblağda zam istedi. Ben ona örnek gösterdim. 1 senede oynamayan ama senede 1 milyon 600 bin Euro alan bir sporcumuz kendisine yarısını ödeyelim, siz Galatasaray’a zarar vermeden gidin dediğimde hayır ben bu parayı hiçbir yerde alamam diyen, şu anda mukavelesi olan arkadaşa söylediğimde o kulübün problemi. Futbolcu her zaman alır, futbolcu vermez. 3 milyon 300 bin Euro alan oyuncu 5 milyon Euro’ya çıkarmak istedi. Veya sözleşmesinin uzatılmasını istedi. Zor bir dönemdi. Kalması için çok uğraştım. Bu sene 10 milyon Euro alıyor gittiği kulüpte. Biz bu paraları veremezdik”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu'nda açıklama yapıyor.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu'nda açıklama yapıyor.

MUSTAFA CENGİZ NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ocak ayında gün yüzüne çıkan Gomis’in zam istediği için Kayserispor maçında oynamadığı yönündeki haberleri o dönem net bir dille yalanlamıştı. Cengiz, Gomis’in alacaklarının ödenmemesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

  • Galatasaray’ın her gün ödemesi var. Bugün için böyle bir durum söz konusu değil. Gomis’in alacaklarının ödenmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Sakatlığından dolayı kadroda yok.
Modeste kendisini lehine tezahürat yapan tribünleri selamlıyor.
Modeste kendisini lehine tezahürat yapan tribünleri selamlıyor.

GALATASARAY'A MODESTE TEHDİDİ

Forvet transferinde kazaya kurban gittiklerini ifade eden Albayrak, “Çok önemli bir futbolcuydu (Modeste). Çin kulübüne faks çektik. Sahaya bile çıkarırsanız sizi yakarız dediler. 25 milyon Euro zararla çıksak ben konuşabilir miydim? Son gün parasız alıyorduk. Vagner Love’u alıyorduk. Beşiktaş’a para vermeyiz dedim. Galatasaray’a para vermeden almak istedim” dedi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

#thelioniscoming 🐾💙

Gomis (@bafetimbigomis)'in paylaştığı bir gönderi ()