Trabzonspor'un eski başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan adaylık açıklaması

Ahmet Ağaoğlu
Ahmet Ağaoğlu

Trabzonspor'da bir süre önce istifa eden başkan Ahmet Ağaoğlu'nun, olağanüstü seçimli genel kurulda yeniden aday olabileceği konuşuluyordu. Ağaoğlu, yaptığı açıklamayla söylentilere son noktayı koydu.

Kulüp başkanlığı görevinden istifa eden Ağaoğlu, ay sonunda yapılacak olağanüstü genel kurulda aday olup olmayacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Göreve devam etmesi için büyük destek gördüğünü belirten Ağaoğlu, "Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor yönetim kurulunun olağanüstü seçim kararı aldığını ve bu karardan sonra başkanlık görevinden ayrıldığımı kamuoyuyla paylaşmıştım. Görevime devam etme noktasında gerek telefonla arayarak, gerekse de sosyal medyadan destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığım beş sene boyunca büyük başarıların altına hep birlikte imza attık. Kazanmış olduğumuz dört kupada da her zaman söylediğim gibi, en büyük pay sahibi sizlersiniz. Camiamıza yaşatmış olduğunuz bu büyük mutluluk için bir kez daha siz büyük Trabzonspor taraftarlarına şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

Verilen desteğe teşekkür eden Eski Trabzonspor Başkanı, "Yeniden aday olmam için yapmış olduğunuz çağrılara ve vermiş olduğunuz desteğe bir kez daha çok teşekkür ediyorum ancak üzülerek ifade etmek isterim ki gerçekleşecek olan olağanüstü genel kurulda yeniden aday olmam mümkün değil. Bu kararımı anlayışla karşılayacağınız düşüncesiyle hepinize bir kez daha yürekten teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Görev sürem boyunca vermiş olduğunuz desteği ömrümün sonuna kadar unutmayacağım, Allah hepinizden razı olsun, hakkınızı helal edin." ifadelerini kullandı.