Ahmet Ağaoğlu: Yusuf Yazıcı için 20 milyon euro önerdiler

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu oyunculara gelen transfer teklifleriyle ilgili konuştu.
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu oyunculara gelen transfer teklifleriyle ilgili konuştu.

Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu, Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'ya gelen tekliflerle ilgili açıklama yaptı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımın gözde isimlerinden Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bordo mavili takımın iki genç yıldızı Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'ya birçok teklif geldiğini belirten Ağaoğlu, şöyle konuştu:

  • Zaman zaman Yusuf'a ve Abdülkadir'e teklifler geldi. Yusuf'a gelen teklif mesela geçen sene 14 milyon euroydu. İspanya'dan geldi. Devre arasında da Yusuf için 20 milyon euro civarında da bir teklif aldık. İki kulüp arasında gizlilik çerçevesinde yapılan görüşmeydi. 15 milyon euronun üstü olarak düşünülecek teklifler Trabzonspor Kulübü tarafından ciddiye alınır. 20'li rakamların da telaffuz edildiği, fakat ocak ayında bizim de transfer yasağımızın olması nedeniyle ve iki oyuncumuza da çok ihtiyacımızın olduğu bir dönem olduğundan dolayı fazla ileriye gidemedik. Her ikisi için de Abdülkadir ile Yusuf'a yapılan teklifler hemen hemen aynı çerçevede, tabii ki şu da değil; birisi gelip '15 milyon euro verdiği zaman biz bu oyuncularımızı oraya vereceğiz', bu asla böyle değerlendirilmemeli. Çok daha fazlasını düşünüyoruz. Bu iki oyuncumuzun Trabzonspor altyapısı ve Trabzonspor için rol model olduğunu düşünüyoruz. 15-20 milyon euro gibi rakamları telaffuz edildiği zaman bazı spor yazarlarının özellikle de taraftarın belli bir kesiminin 'bu sene vermeyelim 20'ye seneye 30, 40, 50 milyon euro...' Yani şöyle bir şey söyleyelim, kuru sandalye üzerinde oturup vezir rüyası görmenin bir alemi yok, realist olmak lazım.