Ali Koç: Başarısızlık halinde her türlü önlemi alırız

Ali Koç, 'Camiaya Sesleniş' programında Cocu ve Comolli ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 'Camiaya Sesleniş' programında Phillip Cocu'nun tazminatıyla çıkan haberlere yanıt verdi. Koç, Cocu'nun tazminatının 12 aylık maaşı olduğunu belirtti.

Dün akşam FB TV'de yayınlanan 'Camiaya Sesleniş' programında Ali Koç önemli açıklamalarda bulundu. Cocu hakkında çıkan haberlere de değinen başkan, Cocu'nun tazminatıyla ilgili bilgi verdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Teknik Direktör Phillip Cocu'nun tazminatının 7,5 milyon avro olduğu iddiasını yalanlayarak Hollandalı hocanın gönderilme maliyetinin "12 aylık maaşı" olduğunu belirtti.

Cocu'nun maaşını gizlilik anlaşması nedeniyle açıklayamadığını kaydeden Ali Koç, "Comolli ve Cocu'nun alacağı ücretleri açıklayacaktım. Sözleşmede bazı gizlilikler var ama. Cocu'nun 7.5 milyon avro tazminat alacağı haberi tamamen yalan. Cocu'nun maaşını söyleyemediğim için tazminatını da söyleyemiyorum. Tazminatı, 12 aylık maaşıdır. PSV'den aldığı maaşın 3 misli bile değildir. Diğer kurumlara göre daha kapalı bir kutuyuz. O yüzden biraz daha sınırlı cevaplar verebiliyoruz." dedi.

Fenerbahçe'nin başarısız olması halinde her türlü önlemi alacağını söyleyen Ali Koç şunları aktardı:

  • "Damien Comolli ile 8-9 ay çalıştım. Seçim sürecinde de çalıştım. Kimyamız tuttu. Uluslararası networkünden etkilendim. Geçmiş CV'sinden etkilendim. Nisan ayına kadar aklımda yoktu. Nisan'da teklif ettim. İki ayrı kulüpten teklif almayı bekliyordu. Birinden aldı, birinden istediği şartlar gelmedi. 3. tercih olarak biz vardık ve kabul etti. Comolli'nin seçim sürecinde parasını kim verdi diye haberler çıkıyor saçma sapan. Kim ödeyecek, tabii ki ben ödedim. Damien ile bu yolculuğa çıktık. Arkasından yabancı teknik direktör seçiminde Cocu'yu seçtik. Cocu'yu neden seçtim? Benim arzum kariyerinde bir başarısı olan ama çok daha yüksekleri hedefleyen, geçmişte futbol kariyeri olan ve başarı sağlamış, gençliğe önem veren ve deli gibi büyük bütçelerle oynamayan birisini arıyordum. Phillip Cocu bunların hepsini sağlıyordu. İnşallah başkanlığım süresince tek teknik direktör kendisi olur. Ama futbol bu, belli olmaz. Arzuladığımız başarı gelmediği halde de gereken her türlü önemi alabiliriz. Ancak mecbur kalmadıkça hiçbir radikal karar almayız."
Bu gönderiyi Instagram'da gör

📢 #CamiayaSesleniş bu akşam 21.00'de FBTV'de!

Fenerbahçe SK (@fenerbahce)'in paylaştığı bir gönderi ()