Allerdyce, Cenk Tosun'u oynatmama nedenini açıkladı

Allerdyce, Cenk Tosun'u oynatmama nedenini açıkladı​
Allerdyce, Cenk Tosun'u oynatmama nedenini açıkladı​

Crystal Palace karşısında Everton'ın ilk 11'inde yer bulamayan Cenk Tosun'un neden oynamadığını, teknik direktörü Sam Allerdyce açıkladı. Allerdyce'ın milli yıldızı 11'e almama gerekçesi ise, hem Everton hem de Beşiktaş taraftarını şoke etti.

Everton hafta sonunda Crystal Palace'ı 3-1 yenerken Cenk Tosun yine yedek beklemişti. Maçtan önce milli futbolcunun oynamasını bekleyen Everton taraftarları oyuncuyu ilk 11'de göremeyince şaşkına dönmüştü. Ancak Everton maçı kazanıp Niasse de gol atınca tepkiler büyümemişti.

Sam Allardyce basın mensuplarının soruları üzerine neden Cenk Tosun'a forma şansı vermediğini açıkladı.

LiverpoolEcho'da yer alan habere göre Allardyce, Cenk Tosun'un Premier Lig için yeterli fizik kalitesine sahip olmadığını ve zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

'Big Sam' lakaplı tecrübeli hoca, Crystal Palace maçında sakatlıklar nedeniyle Cenk Tosun'u oyuna alamadığını da belirtti. Cenk Tosun için başka planları olduğunu söyleyen Allardyce, "Everton ligde kalmayı garantiledikten sonra Cenk Tosun'a daha çok şans vermeyi planlıyorum" şeklinde konuştu.

Allardyce'ın bu açıklamaları İngiliz basınında ses getirdi. Görünen o ki Cenk Tosun'u bir süre daha ilk 11'de göremeyeceğiz.

🤔 Cenk Tosun neden oynamıyor? Ne zaman oynayacak?

gztspor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()