Alper Potuk açıkladı: Galatasaray...

​Alper Potuk açıkladı: Galatasaray…
​Alper Potuk açıkladı: Galatasaray…

Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Alper Potuk, Galatasaray'dan teklif alıp almadığıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin başarılı futbolcusu Alper Potuk sabah idmanından önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Alper, hakkında çıkan transfer dedikodusuna da açıklık getirdi.

“Alnımızın akıyla çıkacağız”

Beşiktaş derbisi hakkında konuşan Alper Potuk, “Cumartesi günü çok önemli bir maça çıkacağız. Bu maç bizim için hem moral hem de çıkış maçımız olabilir diye düşünüyorum. Geçen haftaki Alanya galibiyeti takıma çok iyi bir hava getirdi. Bunu çok rahatlıkla görebiliyoruz, siz de görmüşsünüzdür antrenmanlarda. Dediğim gibi çok önemli bir maç hem bizim için hem de tüm Fenerbahçe Camiası için. Bizim geleneklerimizden bir tanesi böyle maçlar. Hep alnımızın akıyla çıktık böyle maçlardan. İnşallah yine Cumartesi akşamı da alnımızın akıyla çıkacağız” dedi.

Sakatlığında son durum nedir?

Alper, “Vardar maçında şanssız bir sakatlık yaşamıştım. Geçen hafta 1-2 antrenmana katıldım arkadaşlarımla. Son maçta da 10-15 dakika oynadım ve üzerimde bir korku vardı onu attım. Bu da benim açımdan çok iyi oldu. Hocamız görev verdiği takdirde karşılaşmaya hazırım” dedi.

“Özür maçı olacak”

Alper, “Derbi maçlarında gerçekten hiç dış etken olmasına gerek yok motive olmamız için. Bütün futbolcular bu maçları bekler. Çok keyifli maçlardır. Dediğim gibi bizim de çok iyi oynadığımız maçlar derbi maçları. Geldiğimden beri 5 senedir çoğu derbiyi, özellikle içerdeki maçların çoğunu kazandık, 1-2 berabere bitirdiğimiz maç oldu. Cumartesi akşamı taraftarlarımızı sevindirip hem onlara bir özür maçı sunmak istiyoruz ki; açıkçası onları bu sene üzdük biraz. Hem kendimizi affettirip hem de yolumuza emin adımlarla devam edeceğimiz bir maç olacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

Galatasaray gerçeği nedir?

İHA
İHA

Menajerinin Galatasaraylı yöneticilerle görüştüğü haberlerini yalanlayan Alper Potuk, “Öncelikle benim bir menajerim yok. Bu haberlerin çıkmasına gerçekten gülüyorum ben de. Özellikle böyle bir maçın öncesinde çıkması çok komik. Ben Fenerbahçe’nin futbolcusuyum. Camiamız, Yönetimimiz devam etmek isterse gönül rahatlığıyla hemen devam edebilirim” dedi.