Alper Ulusoy'un notu belli oldu

Hakem Alper Ulusoy'un yönetimi maç sonrası uzun süre tartışma konusu olmuştu.
Hakem Alper Ulusoy'un yönetimi maç sonrası uzun süre tartışma konusu olmuştu.

Fenerbahçe'nin Kayserispor'a 1-0 mağlup olduğu maçta performansıyla tartışmalara sebep olan hakem Alper Ulusoy'a verilen not ortaya çıktı.

Kayserispor'un Fenerbahçe'yi 1-0 yendiği maçın hakemi Alper Ulusoy, verdiği ve vermediği kararlar ile sarı-lacivertli camiada adeta infiale neden oldu.

FIFA kokartı olmamasına rağmen son dönemde kritik maçlara atanan ve sergilediği performansla da dikkat çeken Alper Ulusoy, geçtiğimiz hafta Alanyaspor ile Galatasaray arasında oynanan maçtaki yerinde kararlarıyla da maçın gözlemcisi tarafından tam notla ödüllendirilmişti.

Alanyaspor-Galatasaray maçının ardından Kayserispor-Fenerbahçe maçına atan Alper Ulusoy, kritik maçta verdiği kararlar ile Fenerbahçe camiasının büyük tepkisini çekti. Sporx’in haberine göre karşılaşmanın ardından Ulusoy'un performansını değerlendiren maçın gözlemcileri Ulusoy'a kırık not verdi.

  • Maçın gözlemcisinin yanı sıra Merkez Hakem Kurulu yetkilileri de Alper Ulusoy'a kırık not verirken; tıpkı daha önce bir süre dinlendirilen Halis Özkahya, Hüseyin Göçek ve Serkan Çimen gibi Ulusoy'un da 4 hafta dinlendirileceği öğrenildi.