Arda Turan'dan flaş açıklama: Beşiktaş'a 'evet' dedim

​Arda Turan'dan flaş açıklama: Beşiktaş'a 'evet' dedim
​Arda Turan'dan flaş açıklama: Beşiktaş'a 'evet' dedim

Barcelona’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Arda Turan, Türkiye’ye dönme kararı aldı. Arda’nın Beşiktaş’a imza atmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Son günlerin en çok konuşulan konularının başında gelen, "Arda Turan hangi takıma transfer olacak?" sorusu yanıtını buldu. Habertürk Gazetesi'nden Meriç Müldür'ün imza attığı haber, spor dünyasında bomba etkisi yaratacak türden.

Aylardır konuşuluyor

Arda Turan, İstanbul'a geldi.
Arda Turan, İstanbul'a geldi.

Arda Turan nereye transfer olacak? Barcelona’da mı kalacak, İngiltere’ye mi gidecek? Galatasaray’a geri mi dönecek, kankası Burak Yılmaz ile aynı adreste mi buluşacak? Yoksa yılın son bombasını Beşiktaş mı patlatacak? Bu sorular uzunca süredir gündemde.

Kısa bir süre sonra net cevabını bulacak. Ama ben görüşümü söyleyeyim. Arda Turan, Beşiktaş’a yakın...

İstanbul’a geldi

Yıldız futbolcu dün İstanbul’daydı. Yeniköy’deki Arnavutköy Balıkçısı’nda karşılaştık. Elbette bu soruları kendisine yönelttim. Sır vermedi, “kısmet” demekle yetindi.

“Gazeteci yok değil mi?”

Beşiktaşlı taraftarlar büyük bir merakla Arda Turan'ı bekliyor.
Beşiktaşlı taraftarlar büyük bir merakla Arda Turan'ı bekliyor.

Zaten transferi tam anlamıyla sonuçlanmadan herhangi bir açıklama yapmasını da beklemiyordum. Hem de bana.. Sonuçta gazeteciyim... Kapıdan içeri giriyordum ki karşıma Arda çıktı. Her zamanki esprili kişiliğiyle. Ben şaşırmıştım ki O da beni uzaktan görüp tanımış, yanındaki restaurant görevlilerine “Mekanda gazeteci yok değil mi?” diye soruyordu tebessüm ederek!

“Come to Beşiktaş”

Hal hatır sorup masalarımıza geçtik... Ama Arda ile aynı mekanda bulunan Beşiktaşlı dostlar da vardı... Onlar da Arda’yı görünce “Come to Beşiktaş” mesajlarını sormuşlar. Beşiktaşlılar, “Siyah-Beyaza alışmaya başla” demişler ilk etapta..

Orman, Londra’da masaya oturmuş

Arda da tüm samimiyeti ve iyi niyetiyle soruları cevaplamış... Meğerse Fikret Orman’ın Londra seferleri de boşuna değilmiş. Zirve Londra’da gerçekleşmiş.

Arda’nın, kendisine büyük ilgi gösteren Beşiktaşlılar’a dün akşam söyledikleri ise aynen şöyle: “Barcelona senelik maaşımda sıkıntı çıkarıyor. Beşiktaş, Barcelona ile anlaşırsa, ben ‘Evet’ dedim”... Bomba gibi söz...

Burak Yılmaz özel uçakla geldi

Arda Turan kalabalık bir arkadaş grubu ile yemekteydi. İlerleyen saatlerde Burak Yılmaz da Karabük’ten özel uçakla gelip geceye katıldı. Ardından da Sinan Engin’in oğlu, Arda’nın yakın arkadaşlarından Oğulcan Engin. Arda ile Burak’ın öyle bir kucaklaşması vardı ki... Doya doya birbirlerine sarıldılar.

Şimdi bunları yazdığım için Arda belki de alınacaktır, darılacaktır. Ama böylesine önemli bir haberi yazmamazlık edemezdim. Olacak bir transferi de engellemek istemem de gazetecilik de böyle...

Kartal hareketi yaptı

Anlaşılacağı gibi Arda Turan, Beşiktaş için hazır. O kadar hazır ki restaurantta sohbet ettiği Beşiktaşlılar ve çocukları ile ‘Kartal’ hareketi yapıp poz bile verdi. Şunu da eklemeden geçmeyeyim; söylentilerin aksine çok da fit durumda, her zamanki gibi neşeli, morali de son derece yerinde.

Kaptan mesajı

Arda Turan, Tolga Zengin ile bir araya geldi.
Arda Turan, Tolga Zengin ile bir araya geldi.

Arda'nın gece yarısı yaptığı paylaşım sosyal medyayı salladı. Deneyimli yıldız, Beşiktaş’ın kaptanı Tolga Zengin ile çekildiği fotoğrafı yayınlayıp “Kaptan” ifadesini kullanması Beşiktaşlı taraftarlar arasında “Transfer bitti” şeklinde yorumlandı.

Karabük’ten özel uçakla İstanbul’a gelen Burak Yılmaz, Arda’yla yaptığı selfieyi sosyal medya hesabından paylaşıp “Çok özlemişiz” mesajını yazdı.

Oğulcan Engin, Arda ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.
Oğulcan Engin, Arda ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Beşiktaşlı eski yönetici Sinan Engin’in oğlu Oğulcan Engin, Arda Turan ile çekildiği fotoğrafı İnstagram’dan paylaşıp “Come to Beşiktaş” ifadesini kullandı.

🦅 Arda Turan is coming to Beşiktaş.

gztspor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()